ZEA

ZEA, czyli Zjednoczone Emiraty Arabskie są obecnie symbolem przepychu i nowoczesności. Jeszcze 50 lat temu turyści nie mieli po co tu przyjeżdżać, ale odkąd odkryto złoża ropy naftowej nastąpił gwałtowny rozwój i prawdziwe przeistoczenie.

ZEA są jednym z młodszych krajów na świecie. Emiraty powstały w 1971 roku z połączenia siedmiu księstw: Abu Dhabi, Dubaju, Sharjah, Ajmanu, Umm al Quwain, Ras al Khaimah oraz Fujairah. Współczesne emiraty należą do najszybciej rozwijających się i najbogatszych krajów na świecie. Wizytówką tego kraju są niesamowite drapacze chmur, sztuczne wyspy w kształcie palm, luksusowe hotele i futurystyczne wizje dalszego rozwoju.

Oprócz luksusu kraj ten oferuje tradycyjne beduińskie wioski, oazy i targi wielbłądów, pustynne przygody oraz piaszczyste plaże. Tutaj można znaleźć wszystko co największe i najniezwyklejsze.

ZEA – NASZA RELACJA

My byliśmy tu przelotem w 2013 roku, wtedy obiecaliśmy sobie, że przy następnej okazji zatrzymamy się na dłużej, aby obejrzeć przynajmniej dwa największe na najciekawsze Emiraty. W 2018 roku w drodze z Nepalu nadarzyła się ku temu okazji. Zapraszam więc na relację z Abu Zabi oraz Dubaju


ZEA – ABU ZABI


Abu Zabi to wielkie ponad milionowe miasto, drugie co do wielkości w kraju. Jest stolicą Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a także emiratu o tej nazwie. Miasto Aby Zabi / Dhabi położone jest na wyspie Abu Zabi, kilku mniejszych wyspach Zatoki Perskiej oraz częściowo na stałym lądzie. Połączone jest z nim 3 mostami. Ma kilka ciekawych obiektów wartych odwiedzenia. Choć samo miasto nie sprawia zbyt sympatycznego i przyjaznego do życia wrażenia.

>>> PRZEWODNIK PO ABU ZABI / DHABI >>>


ZEA – DUBAJ


ZEA

Dubaj to jeden z siedmiu Emiratów, często określany miastem rekordów. Tu znajdziemy najbardziej ekskluzywne hotele, najwyższy budynek świata – Burj Khalifa. Dubaj to miasto największych centrów handlowych, najdroższych deserów i innych „naj”. W Dubaju zbudowano także największe sztuczne wyspy. Tutaj arabskie tradycje przeplatają się z nowoczesnością tworząc niesamowitą mieszankę.

>>> PRZEWODNIK PO DUBAJU >>>

Leave a Reply