ZEA

ZEA

ZEA, czyli Zjednoczone Emiraty Arabskie są obecnie symbolem przepychu i nowoczesności. Jeszcze 50 lat temu turyści nie mieli po co tu przyjeżdżać, ale odkąd odkryto złoża ropy naftowej nastąpił gwałtowny rozwój i prawdziwe przeistoczenie.

ZEA są jednym z młodszych krajów na świecie. Emiraty powstały w 1971 roku z połączenia siedmiu księstw: Abu Dhabi, Dubaju, Sharjah, Ajmanu, Umm al Quwain, Ras al Khaimah oraz Fujairah. Współczesne emiraty należą do najszybciej rozwijających się i najbogatszych krajów na świecie. Wizytówką tego kraju są niesamowite drapacze chmur, sztuczne wyspy w kształcie palm, luksusowe hotele i futurystyczne wizje dalszego rozwoju.

Oprócz luksusu kraj ten oferuje tradycyjne beduińskie wioski, oazy i targi wielbłądów, pustynne przygody piaszczyste plaże i niesamowite góry do odkrycia. Tutaj można znaleźć wszystko co największe i najniezwyklejsze.


ZEA – NASZA RELACJA


My byliśmy tu przelotem w 2013 roku, wtedy obiecaliśmy sobie, że przy następnej okazji zatrzymamy się na dłużej, aby obejrzeć przynajmniej dwa największe i najciekawsze Emiraty. W 2018 roku w drodze z Nepalu nadarzyła się ku temu okazji. W 2022 roku ponownie zawitaliśmy do tego kraju, aby obejrzeć dokładnie pozostałe Emiraty oraz zawitać na niesamowite wydarzenie jakim było DUBAI EXPO 2020


EMIRAT ABU ZABI / DHABI


Abu Zabi to wielkie ponad milionowe miasto, drugie co do wielkości w kraju. Jest stolicą Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a także emiratu o tej nazwie. Miasto Aby Zabi / Dhabi położone jest na wyspie Abu Zabi, kilku mniejszych wyspach Zatoki Perskiej oraz częściowo na stałym lądzie. Połączone jest z nim 3 mostami. Ma kilka ciekawych obiektów wartych odwiedzenia. Choć samo miasto nie sprawia zbyt sympatycznego i przyjaznego do życia wrażenia.

PRZEWODNIK PO EMIRACIE ABU ZABI / DHABI >


EMIRAT DUBAJ


ZEA

Dubaj to jeden z siedmiu Emiratów, często określany miastem rekordów. Tu znajdziemy najbardziej ekskluzywne hotele, najwyższy budynek świata – Burj Khalifa. Dubaj to miasto największych centrów handlowych, najdroższych deserów i innych „naj”. W Dubaju zbudowano także największe sztuczne wyspy. Tutaj arabskie tradycje przeplatają się z nowoczesnością tworząc niesamowitą mieszankę.

PRZEWODNIK PO DUBAJU >


EMIRAT SZARDŻA


SZARDŻA / SHARJAH

Szardża to jeden z siedmiu Emiratów Arabskich. Trzeci co do wielkości, ale z dużym potencjałem turystycznym. Ciekawa stolica, piękne miejsca na pustyni, a także urokliwe miasta na wschodnim wybrzeżu nad Zatoką Omańską, to wszystko co oferuje emirat.

SZARDŻA – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >


EMIRAT RAS AL-CHAJMA


Ras Al-Chajma Emirat

Ras Al-Chajma to jeden z siedmiu Emiratów Arabskich. Średniej wielkości, ale z ogromnym potencjałem turystycznym. Wyróżnia się spośród pozostałych głównie górzystymi krajobrazami. Zawitaliśmy tu w kilka ciekawych miejsc zarówno w górach, jak i na wybrzeżu.

PRZEWODNIK PO EMIRACIE RAS AL-CHAJMA >


EMIRAT FUDŻAJRA


Fudżajra / Fujairah Emirat

Fudżajra to jeden z siedmiu Emiratów Arabskich. Średniej wielkości, ale z ogromnym potencjałem turystycznym. Najciekawsza dla zwiedzających jest sama stolica położona nad Zatoką Omańską, ale warto zobaczyć całe wybrzeże, a przede wszystkim piękne góry.

PRZEWODNIK PO EMIRACIE FUDŻAJRA / FUJAIRAH >


EMIRAT UMM AL QUAWAIN


EMIRAT UMM AL QUAWAIN

Umm al Quawain to jeden z siedmiu Emiratów Arabskich. Niewielki Emirat, który jeszcze na tą chwilę ma niewiele do zaoferowania turystom.

PRZEWODNIK PO EMIRACIE UMM AL QUAWAIN >


EMIRAT ADŻMAN


EMIRAT ADŻMAN

Adżman to jeden z siedmiu Emiratów Arabskich. Najmniejszy z nich, ale równocześnie oferujący turystom coś wyjątkowego i zaskakującego.

PRZEWODNIK PO EMIRACIE ADŻMAN >GOTOWE PRZEWODNIKI PO ZJEDNOCZONYCH EMIRATACH ARABSKICH:

PRZEWODNIK PO ZEA >>


>> ABU DHABI – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

>> DUBAJ – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

>> SZARDŻA – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

>> RAS AL-CHAJMA – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

>> FUDŻAJRA – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

>> UMM AL QUAWAIN – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

>> ADŻMAN / AJMAN – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

2 Replies to “ZEA”

  1. Zastanawiam się nad wyjazdem w maju lub czerwcu do ZEA i przealdam oferty Rainbow, Itaka oraz dziś trafiłam na Ecco Travel. Czy ktoś był na tych imprezach objazodówych 8 dni jakie wrażenie, kogo polecacie? Z góry wielkie dzięki.

    1. Imprezy wyjazdowe organizowane wypadają o wiele drożej, ale rozumiem, ze nie każdy chce lub ma możliwość podróży samemu. Odradzam natomiast podróże później niż w marcu / kwietniu . temperatury robią się juz upiorne i na prawdę ciężko jest cokolwiek zwiedzać . My za pierwszym razem byliśmy w majowy weekend i już było koszmarnie ciepło .

Leave a Reply