ARTYKUŁY

Artykuły poświęcone trudnym sprawom. Nasze lokalne i globalne problemy, historie jakich nie znacie, ważne sprawy o których warto pisać.

Artykuły o ciekawych imprezach i wydarzeniach na świecie , czyli wszystko to co nie pasuje do pozostałej części bloga, który pozostaje typowym przewodnikiem dla podróżników.WILCZE DOŁY – RAJ UTRACONY


Wilcze Doły

Wilcze Doły to zwyczajowa nazwa zielonego terenu położonego wzdłuż potoku Wójtowianka (dawniej Doa) na zachód od osiedla Sikornik w Gliwicach. Magiczna kraina, ptasi raj ciągnący się od poligonu wojskowego do Teatru Muzycznego. Wilcze Doły takie były, dla każdego kto je znał i kto tu przychodził. Stały się jednak symbolem odwiecznej walki człowieka z naturą. Niestety przegranej walki … Przeczytajcie ich historię, może Was poruszy, może zasmuci, może oburzy. Każda reakcja jest tu mile widziana, po to powstał ten artykuł, aby dotrzeć choć do jednego serca …

CZYTAJ ARTYKUŁ >>ARGUMENTY PRZECIW TATUAŻOM

ZESTAWIENIE NIE TYLKO DLA PODRÓŻNIKÓW


Argumenty przeciw tatuażom

Argumenty przeciw tatuażom bywają różne, jedne oparte na badaniach, ankietach, czasami mitach, w których jest źdźbło prawdy lub zwyczajnie wyssane z palca. Dlatego też często je lekceważymy lub zwyczajnie nie chcemy o nich wiedzieć. Tatuaże stały się tak naturalnym elementem naszego otoczenia, że wydają się, zwłaszcza młodszemu pokoleniu, czymś oczywistym i wpisanym w życiorys.

CZYTAJ ARTYKUŁ >>KORONAWIRUS W HONGKONGU, CZYLI NASZA HISTORIA


Koronawirus

Artykuł opowiada naszą historię zetknięcia się z wirusem. Będzie to opowieść o tym dlaczego wirus tak łatwo rozprzestrzenił się po świecie, a czego powodem było kompletna nieświadomość ludzi o zagrożeniu.

CZYTAJ ARTYKUŁ >>

Leave a Reply