ARTYKUŁY

Artykuły poświęcone trudnym sprawom. Nasze lokalne i globalne problemy , historie jakich nie znacie, ważne sprawy o których warto pisać.

Ale także ciekawe imprezy i wydarzenia na świecie , czyli wszystko to co nie pasuje do pozostałej części bloga, który pozostaje typowym przewodnikiem dla podróżników.WILCZE DOŁY – RAJ UTRACONY


Wilcze Doły

Wilcze Doły to zwyczajowa nazwa zielonego terenu położonego wzdłuż potoku Wójtowianka (dawniej Doa) na zachód od osiedla Sikornik w Gliwicach. Magiczna kraina, ptasi raj ciągnący się od poligonu wojskowego do Teatru Muzycznego. Wilcze Doły takie były, dla każdego kto je znał i kto tu przychodził. Stały się jednak symbolem odwiecznej walki człowieka z naturą. Niestety przegranej walki … Przeczytajcie ich historię, może Was poruszy, może zasmuci, może oburzy. Każda reakcja jest tu mile widziana, po to powstał ten artykuł, aby dotrzeć choć do jednego serca …

CZYTAJ WIĘCEJ >>>KORONAWIRUS W HONGKONGU, CZYLI NASZA HISTORIA


Koronawirus

Artykuł opowiada naszą historię zetknięcia się z wirusem. Będzie to opowieść o tym dlaczego wirus tak łatwo rozprzestrzenił się po świecie, a czego powodem było kompletna nieświadomość ludzi o zagrożeniu.

CZYTAJ WIĘCEJ >>>EXPO 2020 W DUBAJU


Expo 2020 w Dubaju to rewolucyjna edycja Światowej Wystawy Expo, bo pierwsza, która odbyła się w regionie Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji Południowej. Expo przez pandemie zostało przesunięta o rok, ale na szczęście w końcu doszło do skutku. Komu udało się tam zawitać na pewno nie czuł się rozczarowany i już planuje kolejne.

CZYTAJ WIĘCEJ >>>


Leave a Reply