DUBAI FRAME

Dubai Frame to największa ramka świata. Obiekt ten znajduje się w Parku Zabeel i został otwarty w styczniu 2018 roku. Ma symbolizować EXPO 2020, Będąc tu przenosimy się więc niejako w przyszłość.

Dubai Frame jak przystało na prawdziwą ramę jest złota, a w promieniach zachodzącego słońca wygląda na prawdę ciekawie. Aby móc wejść do jej wnętrza i wjechać na górny poziom trzeba odstać w dwóch kolejkach (do kasy, a potem do windy) – rama od czasu otwarcia stała się bardzo popularna. W czasie kiedy oczekujemy na swój wjazd zachodzi słońce. Wizytę jednak polecam , mimo czasu oczekiwania i ceny (50AED).


WNĘTRZA DUBAI FRAME


Zanim wjedziemy na górę, czeka nas wizyta w galerii. Mijamy kolejno projekcje i  prezentacje audio-wizualne przedstawiające niezbyt długą historię miasta, ale jakże dynamiczną. Potem szybka winda zawozi nas na najwyższy poziom. Dubai Frame pozwala podziwiać wszystkie dzielnice miasta z wysokości 150 metrowego tarasu widokowego. Taras to górna część ramy, gdzie znajduje się nowoczesny szklany 93-metrowy szklany most. Stąd widać Dubaj w całej okazałości. My niestety ponownie liczymy na spektakularny zachód słońca i ponownie się rozczarowujemy, na horyzoncie jest bowiem szara masa, a miasto też nie wygląda najciekawiej, bo o tej porze jest jeszcze nieoświetlone.  Na zakończenie wizyty we wnętrzach RAMY, czeka nas jeszcze symulacja „Wirtualna Metropolia”, która przedstawia w rzeczywistości wirtualnej ewolucję Dubaju i wizje Szejka dotyczące jego przyszłości.


OŚWIETLONA DUBAI FRAME


Kiedy kończymy wizytę we wnętrzach ramy zapada zmrok, a cały obiekt oraz otoczenie okazuje się pięknie podświetlone.GOTOWE PRZEWODNIKI PO ZJEDNOCZONYCH EMIRATACH ARABSKICH:

PRZEWODNIK PO ZEA >>


>> ABU DHABI – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

>> DUBAJ – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

>> SZARDŻA – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

>> RAS AL-CHAJMA – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

>> FUDŻAJRA – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

>> UMM AL QUAWAIN – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

>> ADŻMAN / AJMAN – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

Leave a Reply