HOTEL EMIRATES PALACE

Hotel Emirates Palace wybudowany został w latach 2001 – 2005 i od tego czasu uznawany za najbardziej luksusowy hotel na świecie. Ma tak luksusowe wnętrza, że nie nazywa się go hotelem, a pałacem.

Hotel Emirates Palace ma klasyfikację 7* i odebrał tytuł hotelowi Burj Al Arab w Dubaju. Koszt budowy wyniósł bagatela – ponad 3mln. dolarów. W projekcie obiektu zostały wykorzystane arabskie motywy pałacowe, a kolor elewacji nawiązuje do wszystkich odcieni piasku, jakie znaleziono na arabskich pustyniach. Wokół hotelu rozciąga się park o powierzchni 1 km², niestety hotel można obejrzeć tylko od frontu , od strony ogrodów i plaż jest on zarezerwowany wyłącznie dla gości hotelowych. Nam udaje się wyjść na chwilę od tej strony za zgodą obsługi.

Będąc w Abu Zabi warto zajrzeć w to miejsce. Hotel jak i jego otoczenie z pewnością zadowolą każdego turystę. Dla zainteresowanych jak wyglądają te niedostępne dla turystów miejsca w hotelu zapraszam na STRONĘ


HOTEL EMIRATES PALACE – ZEWNĘTRZNE ELEWACJEHOTEL EMIRATES PALACE – WNĘTRZA


Wchodzimy do środka, tu nad holem wejściowym znajduje się wielka kopuła centralna o średnicy 42m. Oprócz niej dach całego pałacu wieńczy 114 mniejszych kopuł.  Wnętrze holu pokryte jest mozaikami z czystego srebra i złota. Całe wręcz „ocieka” złotem, przez co kojarzy mi się z baśnią o królu Midasie. Hotel stosuje własną klasyfikacje gości, a każdy gość otrzymuje do swej dyspozycji osobistych kamerdynerów w systemie zmianowym – całodobowym. Hotel dysponuje 302 luksusowymi pokojami oraz 92 apartamentami i zatrudnia 2000 osób.


ETIHAD TOWERS


W najbliższym sąsiedztwie znajdują się błękitne wieże Etihad Towers. Widoczne są od strony frontowej pałacu i stanowią fantastyczne tło dla tego budynku. To kompleks 5 drapaczy chmur, które na pierwszy rzut oka wyglądają jak osobne budynki, ale stanowią kompozycyjną całość. Obok nich po prawej stronie stoi „złoty” Grand Hyatt Abu Dhabi Hotel. Na zdjęciach widok na kompleks sprzed frontu Pałacu.GOTOWE PRZEWODNIKI PO ZJEDNOCZONYCH EMIRATACH ARABSKICH:

PRZEWODNIK PO ZEA >>


>> ABU DHABI – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

>> DUBAJ – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

>> SZARDŻA – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

>> RAS AL-CHAJMA – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

>> FUDŻAJRA – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

>> UMM AL QUAWAIN – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

>> ADŻMAN / AJMAN – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

7 Replies to “HOTEL EMIRATES PALACE”

    1. No właśnie – dla mnie wystarczyło to zobaczyć – takie luksusy omijamy szerokim łukiem – nie lubię ich i nie czuję się w nich dobrze …… wolę czasem paskudne, obskurne miejsce , bo ma klimat i duszę….. tego typu obiekty uwielbiam z racji zawodu – podglądanie architektury

  1. Wow! Niesamowite miejsce. W ZEA byłem w 1994 roku. Jak czytam takie artykuły, oglądam zdjęcia albo filmy to widzę, że naprawdę wiele się zmieniło. Bardzo chętnie wybiorę się ponownie. Z Tbilisi mamy dobre połączenie lotnicze.

Leave a Reply