BURJ AL-ARAB

Burj al Arab odkąd został zbudowany w 1999 roku stał się niejako symbolem Dubaju. To nadal jeden z najwyższych i najbardziej luksusowych hoteli na świecie, którego projekt wykonał Tom Wright. Budynek hotelu stoi na sztucznej wyspie położonej 280 m od plaży. Kształtem przypomina żagiel, ma 321 m wysokości, co czyniło go przez kilka lat najwyższym budynkiem hotelowym świata.

Burj Al Arab zajmował czołową pozycję na naszej liście marzeń. Po prostu chcieliśmy zobaczyć ten najpiękniejszy budynek świata. Czy taki jest, trudno powiedzieć, ale z pewnością nadal zachwyca. Wybraliśmy się, aby go obejrzeć późnym popołudniem licząc na spektakularny zachód słońca. Niestety przejrzystość powietrza w Dubaju zdarza się niezbyt często, efekt był taki sobie, o wiele ciekawiej wyglądał o tej porze dnia II hotel w tym kompleksie – Jumeirah Beach.


BURJ AL ARABJUMEIRAH BEACH HOTEL


Ten luksusowy hotel położony jest nad prywatną, 900-metrową plażą. Jego architektura inspirowana jest kształtem fal morskich i stanowi niejako tło dla naszej perełki od strony wody. Posiadają ponoć wspaniały wystrój wnętrz nawiązujący do głównych żywiołów: ziemi, wody, wiatru i ognia. My przechodzimy przez teren hotelu, aby dostać się do baru 360 znajdującego się na końcu promenady.


BURJ AL ARAB – NAJBLIŻSZA OKOLICA


Poniżej galeria plaż i obiektów, które widać w najbliższej okolicy obu hoteli oraz z promenady i baru 360. Mamy tu więc plaże publiczną, a za nią Meczet Wojownika. Kawałek dalej znajduje się Dubai Public Library Humaid al tayer Mosque z 2 minaretami. W oddali widać stąd najwyższy budynek świata ( na tą chwilę) Burj Khalifa.GOTOWE PRZEWODNIKI PO ZJEDNOCZONYCH EMIRATACH ARABSKICH:

PRZEWODNIK PO ZEA >>


>> ABU DHABI – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

>> DUBAJ – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

>> SZARDŻA – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

>> RAS AL-CHAJMA – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

>> FUDŻAJRA – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

>> UMM AL QUAWAIN – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

>> ADŻMAN / AJMAN – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

Leave a Reply