DUBAJ MARINA

Dubaj Marina to nowy dystrykt w większości już wybudowany w dzielnicy Al Marsa. Budują się tu mniejsze 5-piętrowe budynki, ale w większości to drapacze chmur. Docelowo ma stanąć tu 200 wieżowców około 300-metrowych. Będą one miały niczym nie zasłonięty widok na słynną Wyspę Palmową.

Dubaj Marina to także miejsce gdzie znajduje się Princess Tower, czyli najwyższy budynek mieszkalny świata. Wszystkie budynki wybudowane są wokół sztucznego jeziora połączonego z dwóch stron z morzem. Wzdłuż wybrzeża tego sztucznego zbiornika znajduje się Port Marina, który może pomieścić 700 statków i jachtów oraz piękne promenady z mnóstwem sklepów i restauracji.

To właśnie pierwsze miejsce w jakim zatrzymujemy się w Dubaju w drodze z Abu Zabi.


OKOLICA DUBAJ MARINA MALL

Marina Mall to centrum handlowe przy marinie w którym zostawiamy auto. Centra handlowe to w zasadzie jedyne miejsca gdzie da się zaparkować. Przechodzimy przez budynek centrum i już jesteśmy przy marinie. Rozglądamy się po najbliższej okolicy i idziemy szukać statku. Chcemy dostać się na północno-wschodni kraniec kwartału.


REJS PO MARINIE

Tu przy centrum handlowym znajduje się port. Małym, ale klimatyzowanym statkiem możemy się z niego za dosłownie kilka złotych przepłynąć sztucznym zbiornikiem na kraniec Mariny.  Płynąc mijamy Meczet Mohammed Bin Ahmed Almulla . To piękny architektonicznie budynek, ale na tle szklanych wysokościowców wygląda co najmniej dziwnie, jak by był z innej bajki.


DUBAJ MARRIOTT HARBOUR HOTEL & SUITES

Po 15 minutach jesteśmy już w północno – wschodniej części Mariny. Wyczytałam wcześniej, że w hotelu Dubai Marriott Harbour Hotel & Suites znajduje się restauracja z widokiem na cała marinę oraz na Wyspę Palmową. Nawet nie będąc gościem hotelowym można wjechać na jedno z najwyższych pięter i obejrzeć panoramę kompleksu z góry. Plan był taki, aby wypić kawę z widokiem, ale okazało się, że w restauracji nie ma ani jednego wolnego stolika. Sympatyczny Pan z obsługi wpuścił nas jednak na chwilę, abyśmy przynajmniej mogli spojrzeć z góry na wyspę i Marinę.


>>> PEŁNY PRZEWODNIK PO DUBAJU >>>


>>> PEŁNY PRZEWODNIK PO ZEA >>>


Leave a Reply