Dubaj Marina

DUBAJ MARINA

Dubaj Marina to zaledwie kilkuletni dystrykt w dzielnicy Al Marsa. To obecnie najbardziej luksusowa dzielnica pełna drapaczy chmur połączona z najnowszą atrakcją Dubaju, czyli największym kołem świata usytuowanym na sztucznej wyspie.

Dubaj Marina to także miejsce gdzie znajduje się Princess Tower, czyli najwyższy budynek mieszkalny świata. Wszystkie budynki wybudowane są wokół sztucznego jeziora połączonego z dwóch stron z morzem. Wzdłuż wybrzeża tego sztucznego zbiornika znajduje się Port Marina, który może pomieścić 700 statków i jachtów oraz piękne promenady z mnóstwem sklepów i restauracji.


To właśnie pierwsze miejsce w jakim zatrzymujemy się w Dubaju w drodze z Abu Zabi. Było to w roku 2018 i wtedy część budynków była jeszcze w budowie. Podczas kolejnej wizyty w 2022 roku zajrzeliśmy do Mariny dwukrotnie wieczorową porą. Dzięki temu udało się w tym przewodniku zgromadzić zdjęcia z różnych okresów i pór dnia .


DUBAJ MARINA – INFORMACJE PRAKTYCZNE


DOJAZD I PARKING

Do Mariny można dotrzeć metrem. Znajdują się tu 2 stacje : Sobha Realty Metro Station, bliżej północy i DMCC Metro Station, bliżej południa dzielnicy. Jest to alternatywa dla tych, którzy nie wypożyczyli auta i poruszają się po mieście komunikacją publiczną. Jeśli jednak posiadacie auto, a nie mieszkacie w dzielnicy to alternatywy są dwie: pozostawienie samochodu na parkingu DUBAI MALL  , czyli centrum handlowego mniej więcej pośrodku dzielnicy. Przy okazji zobaczycie jedno z największych i najbardziej ekskluzywnych centrów Dubaju. Jeśli chcecie obejrzeć wyspę zachodnią Mariny, przejść się promenadą wzdłuż wybrzeża lub poplażować to najłatwiej zaparkować na WYSPIE BLUEWATERS pod największym kołem młyńskim świata i przejść się pieszym mostem w kierunku plaży.

ILE CZASU ZAPLANOWAĆ W DUBAJ MARINIE ?

Cała dzielnica zajmuje powierzchnię prawie 5km 2. Aby przejść całą, tylko tą jedną dzielnicę potrzeba co najmniej całego dnia, a i jeden nie wiem czy wystarczy. Ogrom założenia widać dopiero kiedy jest się na miejscu. Nie polecam też spacerów w dzień w okresie od wiosny – jesieni. Między budynkami panuje tu wtedy straszny żar, a na cień nie mamy co liczyć.

CENY W DUBAJ MARINA

Już podczas poszukiwania noclegu zwrócą naszą uwagę dużo wyższe ceny w tej właśnie dzielnicy. Nie polecam też planowania tu zjedzenia posiłków jeśli nie macie mocno wypchanego portfela. Tu możecie, tak jak my zjeść np. najdroższe lody w waszym życiorysie. Gałka loda za 40zł może przyprawić o zawrót głowy. Niestety Dubaj Marina nie jest stworzona dla turystów o „małych” portfelach. Zarówno ceny hoteli, jak i ceny w restauracjach są zdecydowanie nastawione na bogatych przybyszów.


OKOLICA DUBAJ MARINA MALL


Marina Mall to centrum handlowe przy marinie w którym zostawiamy auto. Centra handlowe to w zasadzie jedyne miejsca gdzie da się zaparkować. Przechodzimy przez budynek centrum i już jesteśmy przy marinie. Rozglądamy się po najbliższej okolicy i idziemy szukać statku. Chcemy dostać się na północno-wschodni kraniec kwartału.


REJS PO MARINIE


Tuż przy centrum handlowym znajduje się port. Małym, ale klimatyzowanym statkiem możemy się z niego za dosłownie kilka złotych przepłynąć sztucznym zbiornikiem na kraniec Mariny. Płynąc mijamy Meczet Mohammed Bin Ahmed Almulla. To piękny architektonicznie budynek, ale na tle szklanych wysokościowców wygląda co najmniej dziwnie, jak by był z innej bajki.


DUBAJ MARRIOTT HARBOUR HOTEL & SUITES


Po 15 minutach jesteśmy już w północno – wschodniej części Mariny. Wyczytałam wcześniej, że w hotelu Dubai Marriott Harbour Hotel & Suites znajduje się restauracja z widokiem na cała marinę oraz na Wyspę Palmową. Nawet nie będąc gościem hotelowym można wjechać na jedno z najwyższych pięter i obejrzeć panoramę kompleksu z góry. Plan był taki, aby wypić kawę z widokiem, ale okazało się, że w restauracji nie ma ani jednego wolnego stolika. Sympatyczny Pan z obsługi wpuścił nas jednak na chwilę, abyśmy przynajmniej mogli spojrzeć z góry na wyspę i Marinę.


DUBAJ MARINA WIECZOROWĄ PORĄ


Zupełnie inaczej dzielnica wygląda wieczorową pora. Miliony świateł oświetlają tu port i drapacze chmur. Dziesiątki restauracji i innych lokali przyciągają tłumy turystów. Wielokilometrowy deptak wzdłuż portów prowadzi nas przez całą południową część dzielnicy. Poprzednio kierowaliśmy się na północny – wschód, teraz więc chcemy obejrzeć resztę.


DUBAJ MARINA OD STRONY ZATOKI PERSKIEJ


Poprzednio, czyli w 2018 roku do tej części nie dotarliśmy. Tu także znajduje się piękna promenada, ale dodatkowo piękne plaże pełne atrakcji dla plażowiczów. Wzdłuż promenady usytuowały się dziesiątki barów i dyskotek. Trzeba przyznać, że projektanci zadbali tu o wszystkie szczegóły, aby dzielnica robiła wrażenie.


DUBAJ MARINA – BAZA NOCLEGOWA


Jak już wspominałam , nie jest to najtańsza dzielnica miasta na spędzanie urlopu. Jeśli jednak chcecie poczuć odrobinę luksusu i poczuć atmosferę dzielnicy o każdej porze dnia , czy nocy polecam rezerwację tu noclegu. My zawsze rezerwujemy hotele , czy apartamenty przez portal Booking.com . Jedyny pewny i sprawdzony przez nas setki razy.


Booking.comGOTOWE PRZEWODNIKI PO ZJEDNOCZONYCH EMIRATACH ARABSKICH:

PRZEWODNIK PO ZEA >>


>> ABU DHABI – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

>> DUBAJ – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

>> SZARDŻA – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

>> RAS AL-CHAJMA – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

>> FUDŻAJRA – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

>> UMM AL QUAWAIN – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

>> ADŻMAN / AJMAN – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

4 Replies to “DUBAJ MARINA”

    1. Nie, tej biedy nie widać. To jest tak, że jest tania siła robocza, ale trzeba pamiętać, że to są ludzie, którzy przywędrowali / przylecieli tam z najbiedniejszych krajów świata w ramach podpisanych umów i decydowali się na taką, czy inną pracę. Praca w tym klimacie jaka by nie była jest ciężka z założenia . Nie widać tam natomiast bezdomności, bo pracujesz – możesz zostać, nie pracujesz – jesteś deportowany . Nie ma czegoś takiego jak zasiłki i to jest dobre

Leave a Reply