EMIRAT UMM AL QUAWAIN

UMM AL QUAWAIN – PRZEWODNIK PO EMIRACIE

Umm al Quawain to jeden z siedmiu Emiratów Arabskich. Niewielki Emirat, który jeszcze na tą chwilę ma niewiele do zaoferowania turystom.

Umm al Quawain odwiedziliśmy tylko przejazdem w późnych godzinach popołudniowych. Spędziliśmy mnóstwo czasu na odnalezieniu drogi do wraku, który znajduje się na wybrzeżu tego Emiratu, ale niestety bezskutecznie. Rejon ten bardzo się rozwija, jak wszystkie pozostałe ośrodki na wybrzeżu, ale na tą chwilę na pewno nie będzie jeszcze celem podróży dla nikogo.

Źródło zdjęcia : WIKIPEDIA


EMIRAT UMM AL QUAWAIN – INFORMACJE OGÓLNE


Emirat Umm al Quawain położony jest na północy kraju. Jest to drugi najmniejszy i najmniej zaludniony emirat. Leży między Ras Al Khaimah i Ajmanem na zachodnim wybrzeżu, wzdłuż ważnego szlaku handlowego między Bliskim Wschodem a Indiami.

Ma linię brzegową rozciągającą się na 24 km. Powstał w 1775 r., kiedy szejk Majid Al Mualla ustanowił go niezależnym regionem. Emiratem rządzi teraz Saud bin Rashid Al Mualla. Ma około 72 000 mieszkańców i powierzchnię 770 km2. Składa się z nadmorskiego miasta o tej samej nazwie Umm al-Quwain i miasta-oazy Falaj Al Mualla, znajdującego się około 30 km od wybrzeża.

Mapa, rysunek flagi i godła zaczerpnięte z Wikipedii


ATRAKCJE EMIRATU


Sam emirat nie oferuje zbyt wielu atrakcji dla turystów, choć ze względu na brak dużych złóż ropy szuka źródła dochodów właśnie w turystyce.


PLAŻE I AQUAPARK

Są tu faktycznie piękne plaże, między innymi piękna plaża MANGROVE BEACH otwarta niedawno dla turystów. Znajdziemy tu kilka drogich ośrodków i hoteli oraz największy park wodnyDreamland Aquapark.


FORT UMM AL QUAWAIN

Fort był siedzibą władców Umm al-Kajwajn i centrum rządu w emiracie do 1969 roku. Służył jako posterunek policji, zanim fort został odrestaurowany i otwarty dla publiczności w 2000 roku. Dziś mieści się tu Muzeum Narodowe Umm Al Quwain. Eksponaty obejmują artefakty z ważnego stanowiska archeologicznego Ed-Dur i znajduje się tu jedna z wielu zachowanych wież wiatrowych.

Źródło zdjęć : WIKIPEDIA


PUSTYNIA

Są jak w każdym z emiratów pustynne krajobrazy :


WRAKI STATKU I SAMOLOTU

I są kontrowersyjne atrakcje w postaci wraków : statku i samolotu. Do tego pierwszego próbowaliśmy dojechać , krążąc po uliczka nowo budowane dzielnicy mieszkaniowej. Niestety bezskutecznie. O drugiej dowiedziałam się pisząc dopiero ten artykuł . Informacje i zdjęcia o obu atrakcjach ze stron: WRAK STATKU I WRAK SAMOLOTU


POZOSTAŁE ATRAKCJE EMIRATU :


BAZA NOCLEGOWA


Nie jest zbyt rozbudowana, ale z pewnością konkurencyjna cenowo w stosunku np. do Dubaju. Najlepiej i najpewniej rezerwować noclegi przez portal BOOKING.COM

Booking.comGOTOWE PRZEWODNIKI PO ZJEDNOCZONYCH EMIRATACH ARABSKICH:

PRZEWODNIK PO ZEA >>


>> ABU DHABI – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

>> DUBAJ – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

>> SZARDŻA – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

>> RAS AL-CHAJMA – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

>> FUDŻAJRA – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

>> UMM AL QUAWAIN – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

>> ADŻMAN / AJMAN – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

7 Replies to “UMM AL QUAWAIN – PRZEWODNIK PO EMIRACIE”

    1. Bo ma reklamę pokazującą wyłącznie komercyjne atrakcje . Poczekaj na kolejne wpisy, to dopiero będziesz zaskoczona jak tam pięknie i ciekawie

    1. No, szkoda, że przeczytałam o nim po powrocie . Wtedy nie szukalibyśmy wraku statku i nie tracili bez sensu czasu.

  1. Nawet nie miałam pojęcia, że istnieje taki Emirat. Moja niewiedza wynika zapewne stąd, że nie ma tam starych wiatraków i ten rejon jest mi obcy 😉

Leave a Reply