Wyspa Bluewaters

WYSPA BLUEWATERS I AIN DUBAI – NAJWIĘKSZE KOŁO NA ŚWIECIE

Wyspa Bluewaters to jedno z najmłodszych „dzieci” Dubaju. Ukończona i otwarta pod koniec 2018 roku sztuczna wyspa z największym kołem na świecie od razu stała się wielką atrakcją. Ale nie tylko Ain Dubai przyciąga tu turystów.

Wyspa Bluewaters była jeszcze niedostępna w maju 2018 roku kiedy zawitaliśmy po raz pierwszy do Dubaju. Trzeba było to nadrobić przy kolejnej okazji. A wyspa faktycznie okazała się wyjątkowo ciekawa, stanowi bowiem najlepszy punkt widokowy na całą DUBAJ MARINĘ .


WYSPY BLUEWATERS

LOKALIZACJA I INFORMACJE PRAKTYCZNE


Ze stałym lądem wyspę Bluewaters łączy droga D94 stanowiąca odnogę głównej arterii miasta – autostrady Szari asz-Szajch Zajid. Najłatwiej zajechać tam samochodem, pod wyspą znajduje się potężny wielopiętrowy parking . Parking jest darmowy i wyposażony w system identyfikacji tablic rejestracyjnych, dzięki czemu odnajdziemy potem łatwo nasze auto.

Na wyspę można dostać się także pieszo z plaży przed Dubaj Mariną lub drogą wodną.


AIN DUBAI – NAJWIĘKSZE KOŁO NA ŚWIECIE


Skoro Dubaj ma wszystko NAJ , to musiało się tu pojawić także największe diabelskie koło na świecie. Diabelski Młyn znajduje się w samym sercu wyspy i stanowi osiągnięcia współczesnej techniki.

NAJWIĘKSZE KOŁA NA ŚWIECIE :

 1. AIN DUBAI (250 metrów)
 2. HIGH ROLLER w Las Vegas (167 metrów)
 3. SINGAPORE FLYER (165 metrów) – odwiedziliśmy w 2013 roku, wtedy było największe na świecie – ZDJĘCIA KOŁA Z SINAPURU

AIN DUBAI W LICZBACH :

 • koło ma 250 metrów wysokości
 • nogi podtrzymujące konstrukcje mają 260 metrów
 • koło ma 192 szprychy i każda waży 5 ton i mierzy tyle co boisko piłkarskie
 • Ma 48 podwójnie szklone kapsuły wielkości autobusów
 • może zabrać 1400 pasażerów równocześnie
 • obręcz waży tyle co 16 Airbusów A380

Robi wrażenie, prawda ? Bo na wyspie i w całym Dubaju wszystko ma robić wrażenie.

Link do strony AIN DUBAI – tu wszystkie informacje na temat godzin otwarcia, cen i atrakcji


WHARF – DZIELNICA HANDLOWA


Wyjeżdżając windą z podziemnego garażu od razu trafiamy na pasaże handlowe. Wharf (nazwa znana nam już z Makao) to siedziba 132 sieci sklepów i restauracji mieszczących się w niskich budynkach wzdłuż bulwaru. Całą dzielnicę zacieniają spektakularne budowle przypominające te z Ogrodów MARINA BAY w Singapurze . Wykorzystane zresztą w tym samym celu na EXPO 2020 . Kształtem przypominają one drzewa i są fantastycznie oświetlone wieczorem.


PROMENADA OD STRONY DUBAI MARINY


Przy Ain Dubai jest ogromny plac i zaczyna się piękna promenada pełna mały knajpek z widokiem do Dubaj Marinę. Każdy fragment jest tu dopracowany, a kolorystyka, oświetlenie i materiały wykorzystane do wykończenia tego miejsca sprawiają, że człowiek czuje się tu jak w domu.


MOST PIESZY NA WYSPĘ


Most pieszy ma długość 265 metrów i łączy wyspę z plażą u wybrzeża stałego lądu w Marina Dubaj. Mostek jest pięknie podświetlony, jest wydzielony osobny pas, dla małych meleksów i jest wyjątkowo malowniczy na całej swojej długości.


WYSPA BLUEWATERS – PORT


Na wyspie, tuż przy zejściu na most znajduje się tu Bluewaters Wharf Station, który pełni rolę przystani i obsługuje transport wodny. Jest tu ponad 2000 miejsc do cumowania. Pomosty widać było , ale łodzi żadnych , kilka było na wodzie.


POZOSTAŁE ATRAKCJE WYSPY


Oczywiście największe na świecie koło młyńskie jest tu największą atrakcją , ale jest jeszcze coś wartego odwiedzenia . To między innymi :

Wyspa to także Kompleks Bluewaters Residences, który obejmuje 10 eleganckich wieżowców średniej wysokości, w których mieści się 698 apartamentów, cztery penthouse’y i 17 willi. Oczywiście jak łatwo się domyślić wybudowane dla bardzo wymagających klientów.


WYSPA BLUEWATERS – BAZA NOCLEGOWA


Na wyspie są wybudowane dwa najbardziej luksusowe hotele: Caesars Palace Bluewaters Dubai czy Caesars Resort Bluewaters Dubai. Te pięciogwiazdkowe obiekty oferują aż 495 luksusowych pokoi, 80 apartamentów z pełną obsługą, a do tego teatr z widownią na 500 osób, znany jako Rotunda, na jednym końcu Caesars FORUM, na drugim zaś nowoczesne centrum konferencyjne.

Rezerwację można zrobić przez portal Booking.com . Jedyny pewny i sprawdzony przez nas setki razy.


Booking.comGOTOWE PRZEWODNIKI PO ZJEDNOCZONYCH EMIRATACH ARABSKICH:

PRZEWODNIK PO ZEA >>


>> ABU DHABI – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

>> DUBAJ – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

>> SZARDŻA – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

>> RAS AL-CHAJMA – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

>> FUDŻAJRA – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

>> UMM AL QUAWAIN – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

>> ADŻMAN / AJMAN – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

6 Replies to “WYSPA BLUEWATERS I AIN DUBAI – NAJWIĘKSZE KOŁO NA ŚWIECIE”

 1. Ten diabelski młyn robi niesamowite wrażenie!, Ja jechałam ale w Kołobrzegu

 2. To koło robi niesamowite wrażenie! Chyba bym chciała się nim przejechać, chociaż na pewno bym się bała Asia z Pisane z uśmiechem

Leave a Reply