DUBAI CREEK

Dubai Creek to tak zwana esencja miasta, jego autentyczność i kawałek historii. Stare domy, gwarne suki i handel morski. Sto lat temu kwitł tu handel, dzięki czemu Dubaj mógł się rozwijać.

Dubai Creek to zatoka oddzielająca centrum Bur Dubai od najstarszej dzielnicy miasta Deiry. Najstarszej, choć za chwilę najbardziej nowoczesnej, bo to właśnie tu ma stanąć wkrótce najwyższy budynek świata – Dubai Creek Tower. Wieżowiec ma być gotowy w 2020 roku, wtedy też stanie się najwyższą budowlą na świecie. Przez zatokę kursują abry. To setki tych wodnych taksówek przecinających Dubai Creek od świtu do zmierzchu. Turyści przeprawiają się z jednej strony na drugą, by dotrzeć na pachnący suk.

Sama DEIRA oferuje tyle ciekawych miejsc, że warto było by poświęcić jej przynajmniej cały jeden dzień, my jednak mamy jeszcze cała listę planów dlatego ten fragment miasta oglądamy jedynie z okolicy naszego hotelu i podczas krótkiej wycieczki przez Dubai Creek na drugą stronę brzegu.

Dubai Creek


PÓŁNOCNY BRZEG

Meldujemy się na północnym brzegu w naszym hotelu Pearl Creek Hotel, którego bardzo polecam, choć otocznie ma niezbyt ciekawe i sam też nie wygląda zbyt zachęcająco. Ma jednak fantastyczny widok z okien na całą zatokę , a do tego przesympatyczną obsługę . W galerii poniżej nasz hotel, widok z okna pokoju oraz najbliższe uliczki.


ZATOKA DUBAI CREEK I SUKI

Creek to starsze domy, gwarne suki i handel morski. Sto lat temu kwitł tu handel, dzięki czemu Dubaj mógł się rozwijać. Zatoka dzieli stare miasto na Deirę i Bur Dubai . Między nimi kursują ABRY – wodne taksówki przecinające zatokę od świtu do nawet 1 w nocy. Jest ich setki i można za równowartość 2zł przepłynąć z jednego brzegu na drugi w kilku miejscach. My przeprawiamy się taką taksówką późnym wieczorem spod naszego hotelu w okolicę Bur Dubai Souk, czyli targu tkanin. Jest coś magicznego w tych orientalnych bazarach. Na wycieczkę nie zabieramy już aparatów , poniżej poglądowe zdjęcia z komórek.GOTOWE PRZEWODNIKI PO ZJEDNOCZONYCH EMIRATACH ARABSKICH:

PRZEWODNIK PO ZEA >>


>> ABU DHABI – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

>> DUBAJ – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

>> SZARDŻA – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

>> RAS AL-CHAJMA – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

>> FUDŻAJRA – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

>> UMM AL QUAWAIN – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

>> ADŻMAN / AJMAN – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

Leave a Reply