Kalba - wschodnia Szardża

KALBA – WSCHODNIA SZARDŻA

Kalba na wschodnim wybrzeżu Szardży to kilka ciekawych i nie znanych turystycznie miejsc. To między innymi suche, choć malownicze góry stanowiące tło dla rezerwatów i parków, małe miasto z licznymi porcikami i piękną, pustą plażą.

Kalba i Khor Fakkan to miasta wschodniej części Emiratu Szardża, a przedziela je miasto Fudżajra. Miejscowość znajduje się na południu przy samej granicy w Omanem i nie jest połączone granicami ze stolicą , czyli miastem Szardża.


KALBA NA MAPIE EMIRATÓW
POŁUDNIOWY MECZET


Jadąc przez miasto mijamy po lewej stronie drogi pięknie oświetlony promieniami zachodzącego słońca Meczet mistrza męczenników Hamzy bin Abdul Muttalib.


REZERWAT AL QURM


Naprzeciwko meczetu znajduje się jezioro. Zajeżdżamy od drugiej strony pod Khor Mangrove center. Niestety jesteśmy zbyt późno, dlatego brama do centrum rezerwatu na wyspie jest już zamknięta. Godziny otwarcie są prawie codziennie inne, warto więc je wcześniej sprawdzić. Z drugiego brzegu widać tylko zabudowania Al Qurum Visitor Center – to park zwierząt i informacja dla odwiedzających to miejsce. W rezerwacie znajdują się liczne kładki, które prowadzą przez las. Niestety więcej informacji nie znalazłam.


KALBA – WYBRZEŻE


Skoro nie możemy się dostać do rezerwatu podjeżdżamy dalej na wybrzeże. Tu spotykamy sporo rybaków w swoich maleńkich łódeczkach. Łowią na nich chyba wyłącznie na własne potrzeby. Panuje tu jednak kompletna cisza i spokój, jak by świat zwolnił.


PLAŻA WZDŁUŻ MIASTA


Tuż za porcikiem zaczyna się plaża. Ciągnie się ona wzdłuż całej miejscowości, a od drogi oddziela ją pas zieleni. To kilometry palm z piękna zielona trawką. Trudno sobie wyobrazić ile hektolitrów wody idzie na jej zielone utrzymanie .

A plaża tak jak i porcik, kompletnie pusta, tylko my, piasek, piękne muszle i zachód słońca z górami w tle. Piękne miejsce na relaks i odpoczynek po ekscytującym dniu w górach.


PÓŁNOCNA KALBA


Jadąc wzdłuż wybrzeża mijamy całe szeregi nowo budowanych pięknych apartamentowców. Na północnym krańcu miejscowości Kalba znajduje się jeszcze jeden ciekawy współczesny meczet o nazwie takiej samej jak miasto. Po prawej stronie mijamy porcik. Już późno, opuszczamy więc miasto.


KALBA – POZOSTAŁE ATRAKCJE MIASTA I OKOLICY


Zbyt późno tu zajechaliśmy, aby obejrzeć wszystko co ciekawe w mieście i okolicy. Dla zainteresowanych podaje kilka atrakcji, których nam nie udało się obejrzeć :GOTOWE PRZEWODNIKI PO ZJEDNOCZONYCH EMIRATACH ARABSKICH:

PRZEWODNIK PO ZEA >>


>> ABU DHABI – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

>> DUBAJ – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

>> SZARDŻA – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

>> RAS AL-CHAJMA – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

>> FUDŻAJRA – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

>> UMM AL QUAWAIN – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

>> ADŻMAN / AJMAN – PRZEWODNIK PO EMIRACIE >

3 Replies to “KALBA – WSCHODNIA SZARDŻA”

Leave a Reply