DUBAJ MARINA

I miejsce w jakim zatrzymujemy się w drodze z Abu Zabi to Dubai Marina. To nowy dystrykt w większości już wybudowany w dzielnicy Al Marsa. Budują się tu mniejsze (5-piętrowe budynki), ale w większości to drapacze chmur. Docelowo ma stanąć tu 200 wieżowców około 300m , będą one miały niczym nie zasłonięty widok na słynną Wyspę Palmową – Palmę Jumeirah. Tutaj też znajduje się Princess Tower, czyli najwyższy budynek mieszkalny świata. Wszystkie budynki wybudowane są wokół sztucznego jeziora połączonego z dwóch stron z morzem. Wzdłuż wybrzeża tego sztucznego zbiornika znajduje się Port Marina , który może pomieścić 700 statków i jachtów oraz piękne promenady z mnóstwem sklepów i restauracji.

OKOLICA DUBAJ MARINA MALL

Marina Mall to centrum handlowe przy marinie w którym zostawiamy auto, bo centra handlowe to w zasadzie jedyne miejsca gdzie da się zaparkować. Przechodzimy przez budynek centrum i już jesteśmy przy marinie. Rozglądamy się po najbliższej okolicy i idziemy szukać statku , którym dostaniemy się na jej północno-wschodni kraniec tego kwartału.

REJS PO MARINIE

Tu przy centrum handlowym znajduje się port z którego małym, ale klimatyzowanym statkiem możemy się za dosłownie kilka złotych przepłynąć sztucznym zbiornikiem na jego kraniec.  Płynąc mijamy Meczet Mohammed Bin Ahmed Almulla . To piękny architektonicznie budynek, ale na tle szklanych wysokościowców wygląda co najmniej dziwnie, jak by był z innej bajki.

DUBAJ MARRIOTT HARBOUR HOTEL & SUITES

Po 15 minutach jesteśmy już w północno – wschodniej części Mariny. Wyczytałam wcześniej, że w hotelu Dubai Marriott Harbour Hotel & Suites znajduje się restauracja z widokiem na cała marinę oraz na Wyspę Palmową . Nawet nie będąc gościem hotelowym można wjechać na jedno z najwyższych pięter i obejrzeć panoramę kompleksu z góry. Plan był taki, aby wypić kawę z widokiem, ale okazało się, że w restauracji nie ma ani jednego wolnego stolika. Sympatyczny Pan z obsługi wpuścił nas jednak na chwilę, abyśmy przynajmniej mogli spojrzeć z góry na wyspę i Marinę.


>>> PEŁNY PRZEWODNIK PO DUBAJU >>>


>>> PEŁNY PRZEWODNIK PO ZEA >>>


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *