Wielka Brytania

WIELKA BRYTANIA

Wielka Brytania odwiedzona przez nas była w ostatnich latach wielokrotnie. Choć na pierwszy rzut oka może nie zachwycać, warto ruszyć w jej mniej znane rejony, aby odnaleźć prawdziwe perełki.

Wielka Brytania stała się dla mojego męża w ostatnich latach drugim domem. Ja odwiedziłam go kilkukrotnie, udało nam się także objechać całą prawie północną część Anglii i całą Szkocję. Nasza przygoda z Wielką Brytanią zaczęła się jednak 30 lat temu, kiedy będąc jeszcze w szkołach średnich z wizą wbitą do paszportu jechaliśmy (oczywiście wtedy się jeszcze nie znając) do tego „wielkiego” świata. odwiedziłam wówczas Londyn, Oxsford i Abingdon i nie wróciłam zachwycona. Kolejna wizyta na wyspach to podróż w 2016 z synem do Irlandii Północnej. Ten rejon absolutnie skradł nasze serca, dlaczego ? zajrzyjcie do zdjęć poniżej.

W tym przewodniku postaram się pokazać przynajmniej małą cząstkę odwiedzonych przez nas miejsc. Nie jest łatwo odtworzyć starsze podróże sprzed lat, skupię się więc na tych najnowszych.


MAPA MIEJSC ODWIEDZONYCH I OPISANYCH W PRZEWODNIKU


Na mapie znajdziesz kolorowe oznaczenia poszczególnych atrakcji i miejsc.

  • KOLOR CZERWONY – ANGLIA
  • KOLOR NIEBIESKI – SZKOCJA
  • KOLOR ZIELONY – IRLANDIA PÓŁNOCNA

Najedź na mapie na interesujące Cię miejsce, a znajdziesz link prowadzący do szczegółowego przewodnika.


ANGLIA


PRZEWODNIK PO ANGLII >>


SZKOCJA


Szkocja

PRZEWODNIK PO SZKOCJI >>


IRLANDIA PÓŁNOCNA


Irlandia Północna

PRZEWODNIK PO IRLANDII PÓŁNOCNEJ >>


WALIA


Walia jeszcze przed nami . Jak tylko uda się tam „zajrzeć” pojawi się tu przewodnik po tej najmniejszej z części Wielkiej Brytanii.WIELKA BRYTANIA – PRZEWODNIK >


ANGLIA – PRZEWODNIK >

SZKOCJA – PRZEWODNIK >

IRLANDIA PÓŁNOCNA – PRZEWODNIK >

One Reply to “WIELKA BRYTANIA”

  1. Bardzo ciekawy artykuł o Wielkiej Brytanii! To miejsce pełne historii, pięknych krajobrazów i kulturowych atrakcji. Zainspirowałeś mnie do rozważenia podróży do tego fascynującego kraju. Opis zamków, w tym słynnego zamku w Edynburgu, zrobił na mnie ogromne wrażenie. To niesamowite, jak wiele tajemniczych historii kryje się w tych starych murach. Pozdrawiam 🙂

Leave a Reply