SZLAKI PETRY

Szlaki Petry – jak się w tym zorientować i nie pogubić, zobaczyć jak najwięcej i nie przecenić swoich możliwości ? Oto najbardziej szczegółowy przewodnik po wszystkich szlakach jaki udało mi się przygotować.

Niewiele osób przybywających do Petry zdaje sobie sprawę z ogromu tego miejsca. Warto wiedzieć, że krótki szlak kanionem do Skarbca ( gdzie można dotrzeć bryczką konną w ramach biletu wstępu) i ewentualnie Dolina Petry (gdzie kończy swoje zwiedzanie większość turystów) to nie całe skalne miasto. Szlaki Petry – to także kilka dodatkowych mniej lub bardziej wymagających dróg typowo górskich.

Jeśli zechcecie przejść je wszystkie (lub prawie) w jeden dzień  tak jak my – musicie przewidzieć na to 9-10 godzin. Czeka Was trasa minimum 20 – kilometrowa. Nie jest więc to miejsce dla osób ze słabą kondycją.

Szczegółowe informacje dla osób chcących zwiedzić Petrę :

>>> INFORMACJE PRAKTYCZNE


NASZE PODSUMOWANIE :

czas : 9,5 godziny

długość trasy : około 23km

przewyższenia : około 1000m ( suma na wszystkich trasach)

najwyższy szczyt : Wielka Wyżyna Ofiarna – 1106 m n.p.m.

nasza trasa (ślad) – nie cały, bo gps wyłączył się na Wyżynie Ofiarnej – TUTAJ


SZLAKI PETRY – MAPA

Na mapie ( wziętej z Centrum Informacji Turystycznej ) zaznaczyłam 4 główne szlaki, którymi udało się nam przejść. Każdy z nich oznaczony jest innym kolorem, aby łatwo było się zorientować które miejsce opisuję.


SZLAK 1 > DOLINA PETRYSZLAK 2 > PUNKT WIDOKOWY NA SKARBIECSZLAK 3 > KLASZTOR AD-DAJRSZLAK 4 > WIELKA WYŻYNA OFIARNA>> PRZEWODNIK – PETRA >>


>> PRZEWODNIK – JORDANIA >>


One Reply to “SZLAKI PETRY”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *