WADI RUM – PRZEWODNIK

Wadi Rum to jedno z tych miejsc na świecie i jedno z dwóch w Jordanii, w których po prostu trzeba być. Park Narodowy Wadi Rum jest nawet uznawany za najpiękniejszą pustynię na świecie.

Wadi Rum dla osób odwiedzających to miejsce jedną wielką zagadką. Dlatego oddaję w Wasze ręce przewodnik po pustyni : informacje praktyczne, ceny, wjazd do Parku, wszystkie największe atrakcje. Opowiem jak wyglądają noclegi na pustyni i czego można się spodziewać. Poczytacie również o tym jak się po pustyni poruszać i na co uważać oraz wiele innych ciekawostek.


WADI RUM – PODSTAWOWE INFORMACJE

Pustynia w okresie prehistorycznym zamieszkiwana była miedzy innymi przez Nabetajczyków ( jak PETRA ). Obecnie żyją tu grupy BEDUINÓW.

Przemieszczając się po pustyni natkniemy się w wielu miejscach na nazwę LAWRENCE. Związane jest to z tym , że brytyjski oficer Thomas Edward Lawrence rozsławił to miejsce w świecie. Działał on na tym terenie podczas powstania antytureckiego w latach 1917−1918.

Najwyższym wzniesieniem w Jordanii jest mieszczący się na terenie Parku – Dżabal Umm ad Dami o wys. 1840 m n.p.m. Niestety przez nas niezdobyty. Od 2011 roku obszar Wadi Rum został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO


To chyba jedno z najbardziej filmowanych miejsc na świecie. Wadi Rum zobaczymy w takich filmach jak : „Lawrence z Arabii”, „Czerwona Planeta”, „Powiew pustyni”, „Transformers – zemsta upadłych”, „Prometeusz”, „Marsjanin”, „Łotr 1, Gwiezdne Wojny – historia” i kilku innych.


INFORMACJE PRAKTYCZNE


Wadi Rum

Tu znajdziecie podstawowe informacje, pokażę wjazd do parku, jedyną tu miejscowość – Rum, opowiem o noclegach na pustyni. Poczytacie również o tym jak się po pustyni poruszać i na co uważać oraz wiele innych ciekawostek.

>>> PUSTYNIA – INFORMACJE PRAKTYCZNE >>>


WADI RUM – ATRAKCJE


Wadi Rum

Jak wygląda wycieczka po pustyni, czym wyruszyć i jaką opcję wybrać. Oddaję w Wasze ręce przewodnik po jej największych atrakcjach. Znajdziecie tu mnóstwo zdjęć, które najlepiej ilustrują jak piękne to miejsce .

>>> PRZEWODNIK PO ATRAKCJACH PUSTYNI >>>


NOCLEG I POWRÓT


Wadi Rum

Informacje na temat noclegu na pustyni, opis campu i całej jego okolicy. Na stronie znajdziecie zdjęcia wschodu słońca, obrazy z porannego spaceru oraz z powrotu do Rum.

>>> OPIS NOCLEGU NA PUSTYNI, OKOLICY I POWROTU >>>


>> PRZEWODNIK – JORDANIA >>


Leave a Reply

%d bloggers like this: