WADI RUM

WADI RUM – PRZEWODNIK PO PUSTYNI

Wadi Rum to jedno z tych miejsc na świecie i jedno z dwóch w Jordanii, w których po prostu trzeba być. Park Narodowy o tej samej nazwie jest nawet uznawany za najpiękniejszą pustynię na świecie.

Wadi Rum dla osób odwiedzających to miejsce jedną wielką zagadką. Dlatego oddaję w Wasze ręce przewodnik po pustyni : informacje praktyczne, ceny, wjazd do Parku, wszystkie największe atrakcje. Opowiem jak wyglądają noclegi na pustyni i czego można się spodziewać. Poczytacie również o tym jak się po pustyni poruszać i na co uważać oraz wiele innych ciekawostek.


WADI RUM – PODSTAWOWE INFORMACJE


Pustynia w okresie prehistorycznym zamieszkiwana była miedzy innymi przez Nabetajczyków (jak PETRA). Obecnie żyją tu grupy BEDUINÓW.

Przemieszczając się po pustyni natkniemy się w wielu miejscach na nazwę LAWRENCE. Związane jest to z tym , że brytyjski oficer Thomas Edward Lawrence rozsławił to miejsce w świecie. Działał on na tym terenie podczas powstania antytureckiego w latach 1917−1918.

Najwyższym wzniesieniem w Jordanii jest mieszczący się na terenie Parku – Dżabal Umm ad Dami o wys. 1840 m n.p.m. Niestety przez nas niezdobyty. Od 2011 roku obszar został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO


To chyba jedno z najbardziej filmowanych miejsc na świecie. Jordańską pustynię zobaczymy w takich filmach jak : „Lawrence z Arabii”, „Czerwona Planeta”, „Powiew pustyni”, „Transformers – zemsta upadłych”, „Prometeusz”, „Marsjanin”, „Łotr 1, Gwiezdne Wojny – historia” i kilku innych.


INFORMACJE PRAKTYCZNE


Wadi Rum

Tu znajdziecie podstawowe informacje, pokażę wjazd do parku, jedyną tu miejscowość – Rum, opowiem o noclegach na pustyni. Poczytacie również o tym jak się po pustyni poruszać i na co uważać oraz wiele innych ciekawostek.

>>> PUSTYNIA – INFORMACJE PRAKTYCZNE >>>


WADI RUM – ATRAKCJE


Wadi Rum

Jak wygląda wycieczka po pustyni, czym wyruszyć i jaką opcję wybrać. Oddaję w Wasze ręce przewodnik po jej największych atrakcjach. Znajdziecie tu mnóstwo zdjęć, które najlepiej ilustrują jak piękne to miejsce.

>>> PRZEWODNIK PO ATRAKCJACH PUSTYNI >>>


NOCLEG NA PUSTYNI


Wadi Rum

Informacje na temat noclegu na pustyni, opis campu i całej jego okolicy. Na stronie znajdziecie zdjęcia wschodu słońca, obrazy z porannego spaceru oraz z powrotu do Rum.

>>> OPIS NOCLEGU NA PUSTYNI, OKOLICY CAMPU I POWRÓT >>>JORDANIA – PRZEWODNIK PO KRAJU >


 1. INFORMATOR PRAKTYCZNY >
 2. JORDANIA W TYDZIEŃ – PLAN PODRÓŻY >

GOTOWE PRZEWODNIKI PO POSZCZEGÓLNYCH ATRAKCJACH :

 1. JERASH / DŻERASZ >
 2. AMMAN – STOLICA KRAJU >
 3. GÓRA NEBO >
 4. BAPTISMAL SITE >
 5. WYBRZEŻE MORZA MARTWEGO >
 6. JORDAŃSKIE KANIONY >
 7. ZAMEK SHOBAK >
 8. ZAMEK AL – KARAK >
 9. WYBRZEŻE MORZA CZERWONEGO / NURKOWANIE >

SZCZEGÓŁOWY PRZEWODNIK PO PETRZE :

 1. PETRA – SKALNE MIASTO >
 2. PETRA INFORMACJE PRAKTYCZNE >
 3. SZLAKI PETRY – SZCZEGÓŁOWY OPIS :

SZCZEGÓŁOWY PRZEWODNIK PO PUSTYNI WADI RUM :

 1. PUSTYNIA WADI RUM – PRZEWODNIK >

Leave a Reply