Tel Awiw wschodni

TEL AWIW WSCHODNI

Tel Awiw wschodni zaskakuje swoją nowoczesnością. To całkowite przeciwieństwo splątanej historią Jerozolimy. Miasto drapaczy chmur, arterii komunikacyjnych i dużego natężenia ruchu.

Tel Awiw wschodni to nasze pierwsze zetknięcie z tym miastem. Tu bowiem wysiadamy z autobusu jadącego z Jerozolimy  na dworcu Tel Aviv – Savidor Center.


TEL AWIW WSCHODNI – DZIELNICA PARK TZAMERET


Już pierwszy rzut oka na miasto i widać jak bardzo się zmienia i dynamicznie rozwija. Nowoczesne budowle, ogromny plac budowy – rozbudowa idzie pełną parą. Aż trudno uwierzyć, że to ten sam kraj, a stolica jest w Jerozolimie, a nie tutaj.


AZRIELI OBSERVATORY


Otwarte: codziennie w innych godzinach , warto sprawdzić na stronie GOOGLE MAPS

Wstęp : 22 / 17 NIS

1,5 kilometra dalej zatrzymujemy się na dłużej w pierwszej atrakcji miasta – Azrieli Observatory . Tak na prawdę to centrum handlowe, a nad nim górujące 3 wieże biurowców z możliwością wjazdu windą na jedną z nich. Taras widokowy znajduje się w najwyższej z wież na 49 piętrze. To najlepszy punkt widokowy na miasto. Wstęp nie jest tani, ale to jedyna możliwość, aby przyjrzeć się z góry, a nic nie daje takiej perspektywy i wyrobienia sobie opinii na temat miasta jak właśnie spojrzenie na nie z góry. Po zjeździe idziemy jeszcze na taras widokowy znajdujący się pomiędzy wieżami. To taras rekreacyjny z roślinnością, ławkami, a nawet placem zabaw.IZRAEL I PALESTYNA – PRZEWODNIK PO OBU KRAJACH >


TEL AWIW – PRZEWODNIK >

TEL AWIW JAFA – PRZEWODNIK >

JEROZOLIMA – IZRAEL/PALESTYNA >

BETLEJEM – PALESTYNA >

PARK NARODOWY CEZAREI >

HAJFA – PRZEWODNIK PO MIEŚCIE >

AKKA – PRZEWODNIK PO MIEŚCIE >

WZGÓRZA GOLAN >

JEZIORO GALILEJSKIE >

DOLNA GALILEA : NAZARET I GÓRA TABOR >

REZERWAT EIN GEDI >

MORZE MARTWE – ZACHODNI BRZEG >

REZERWAT JASKINIA SOREK >

DROGA 90 – WZDŁUŻ JORDANU >

Leave a Reply