Tel Awiw

TEL AWIW – PRZEWODNIK PO MIEŚCIE

Tel Awiw to drugie pod względem wielkości miasto Izraela. Jest bardzo młode, bo założone dopiero w 1909 roku. Powstało na peryferiach portu morskiego Jaffa i szybko przybrało tempo rozwoju pozostawiając Jaffę daleko z tyłu.

Tel Awiw i Jaffa w dwa lata po powstaniu państwa Izrael w 1949 roku  zostały połączone w jedno miasto. Nadal jednak stanowią jakby dwie odrębne części, dlatego Jaffę przedstawiam w osobnym wpisie. Choć stolicą proklamowaną przez Izrael jest Jerozolima, to większość ambasad mieści się w Tel Awiwie.

Tel Awiw

Miasto jest jednym z największych centrów technologicznych i najbogatszym miastem Izraela. Miejskie plaże, ekskluzywne sklepy, nowoczesne hotele, sprawiły, że Tel Awiw stał się popularnym celem krajowych i zagranicznych wycieczek. Jest to również najdroższe miasto w regionie, a 17 najdroższe miasto na świecie.


PRZEWODNIKI PO TRZECH CZĘŚCIACH MIASTA


WSCHODNIA CZĘŚĆ MIASTA


Izrael

Ta część miasta zaskakuje swoją nowoczesnością. To całkowite przeciwieństwo splątanej historią Jerozolimy. Miasto drapaczy chmur, arterii komunikacyjnych i dużego natężenia ruchu. To nasze pierwsze zetknięcie z tym miastem. Tu bowiem wysiadamy z autobusu jadącego z Jerozolimy  na dworcu Savidor Center.

TEL AWIW WSCHODNI >


CENTRALNA CZĘŚĆ MIASTA


Tel Awiw

Tel Awiw centralny do nowoczesne hotele, centra handlowe, ale także Białe Miasto z listy UNESCO i wielki Bazar Carmel. Wysokie, nowoczesne budynki kontrastują tu z bardziej tradycyjną i starszą zabudową. Jest bardziej swojski i przyjazny, a na Bazarze Carmel zaopatrzymy się niemal we wszystko co tylko dusza zapragnie.

TEL AWIW CENTRALNY >


WYBRZEŻE


Tel Awiw

Wybrzeże ciągnie się wzdłuż całego miasta na długości prawie 10 kilometrów. Piękne promenady, plaże, porty, czy parki, to wszystko odnajdziemy wędrując wzdłuż wybrzeża tego pięknego, nowoczesnego miasta.

WYBRZEŻE TEL AWIWU >NOCLEG W TEL AWIWIE


Tel Awiw jest tak rozległy i ciekawy, że moim zdaniem nie ma możliwości zwiedzić go w jeden dzień. Aby poczuć prawdziwą atmosferę miasta warto zatrzymać się tu na dłużej. Co prawda miasto nie jest tanie, ale tak czy inaczej warto. My nocowaliśmy tu w bardzo przyjemnym hoteliku Gordon Inn. Noclegi rezerwowaliśmy przez zawsze pewny i sprawdzony portal Booking.com .

Wybierz daty wyjazdu , spójrz na mapę i wybierz interesujący Cię nocleg :Booking.comIZRAEL I PALESTYNA – PRZEWODNIK PO OBU KRAJACH >


TEL AWIW – PRZEWODNIK >

TEL AWIW JAFA – PRZEWODNIK >

JEROZOLIMA – IZRAEL/PALESTYNA >

BETLEJEM – PALESTYNA >

PARK NARODOWY CEZAREI >

HAJFA – PRZEWODNIK PO MIEŚCIE >

AKKA – PRZEWODNIK PO MIEŚCIE >

WZGÓRZA GOLAN >

JEZIORO GALILEJSKIE >

DOLNA GALILEA : NAZARET I GÓRA TABOR >

REZERWAT EIN GEDI >

MORZE MARTWE – ZACHODNI BRZEG >

REZERWAT JASKINIA SOREK >

DROGA 90 – WZDŁUŻ JORDANU >

Leave a Reply