Nepal

NEPAL

Nepal jest niedużym krajem położonym u stóp Himalajów, pomiędzy Tybetem, a Indiami. Choć należy do najbiedniejszych i najsłabiej rozwiniętych krajów świata, jego mieszkańcy zaskakują pogodą ducha, otwartością i sympatią okazywaną turystom.

Nepal to nie tylko góry, południe kraju to płaskie jak stół niziny, nie przekraczające 100 metrów. Północ natomiast zajmują najwyższe góry świata, w tym 8 z 10 światowych ośmiotysięczników.


NEPAL – RELIGIA


Nepalczycy są bardzo religijni, najważniejszą religią jest Hinduizm, ale istotny jest również Buddyzm, wyznawany nie tylko przez licznych uchodźców z okupowanego przez Chiny Tybetu.


NASZ CEL


Nas do Nepalu przywiodły majestatyczne, ośnieżone szczyty górskie z najwyższą górą świata. To właśnie trekking pod Everest i nocleg w Everest Base Camp były głównym powodem i przyczyną odwiedzenia Nepalu. Ze względu na aklimatyzację i rozkład samego trekkingu mieliśmy do dyspozycji jeszcze kilka dni. Z powodzeniem wystarczyły one aby obejrzeć wszystko co najciekawsze i najcenniejsze w Dolinie Katmandu. Oprócz majestatycznych Himalajów zawitaliśmy też w mniejsze góry do Parku Narodowego Shivapuri.

Nepal


EVEREST BASE CAMP

TREKKING KROK PO KROKU


Nepal

Everest Base Camp to marzenie wielu podróżników, a przede wszystkim wielbicieli górskich wędrówek. Już sama magia Himalajów działa jak magnes, a możliwość ujrzenia dodatkowo najwyższej góry świata to prawdziwe życiowe spełnienie. Razem z 14-letnim synem wyruszyliśmy na 2-tygodniowy trekking do stóp Everestu.  W przewodniku znajdziecie informacje praktyczne oraz opis całej wyprawy krok po kroku i dzień po dniu.

TREKKING DO EVEREST BASE CAMP >


NEPAL – DOLINA KATMANDU


Dolina Katmandu

Dolina Katmandu to miejsce od którego wszyscy turyści zaczynają  swoją przygodę z niezwykłym krajem jakim jest Nepal. Oto przewodnik po wszystkich najciekawszym miejscach znajdujących się w stolicy oraz przyległych do niej miastach.

PRZEWODNIK PO DOLINIE KATMANDU >


SHIVAPURI NATIONAL PARK


Nepal

Park Narodowy Shivapuri utworzony w 2002 roku, położony jest 12 km na północ od Katmandu, a zajmuje powierzchnię około 160km2 . Zapewnia stolicy ponad 40% wody pitnej. To popularny cel pieszych i rowerowych wycieczek ze stolicy. My dotarliśmy tu z zasadzie przypadkowo, ale udało się dotrzeć na najwyższy szczyt w parku.

PARK NARODOWY SHIVAPURI >NEPAL – PRZEWODNIK PO KRAJU >


EVEREST BASE CAMP – TREKKING DZIEŃ PO DNIU >

DOLINA KATMANDU >

SHIVAPURI NATIONAL PARK >

One Reply to “NEPAL”

Leave a Reply