PRZELOT LUKLA - KATMANDU

PRZELOT LUKLA – KATMANDU – DZIEŃ 13

Przelot Lukla – Katmandu definitywnie kończy naszą przygodę z Himalajami. Jeszcze tylko ostatnie spojrzenie z góry na ośnieżone szczyty najwyższych gór świata i na Dolinę Katmandu.

Przelot Lukla – Katmandu jest jeszcze bardziej ekscytujący jak ten w drugą stronę. Teraz już mamy świadomość jak wygląda pas startowy i czym może grozić awaria samoloty lub najmniejszy błąd pilota. Kiedy już jesteśmy w powietrzu wszystko staje się prostsze. Z jednej strony radość ze spełnienia marzenia, z drugiej ogromny żal, że przygoda się zakończyła i że być może te góry widzimy po raz ostatni.


LUKLA (2860m)


Lukla i całe Himalaje żegnają nas pięknym wschodem słońca . Czas opuścić tą niezwykłą krainę . Żegnamy się z żalem. Myślę, że większość z nas już marzy, aby tam wrócić. Na pewno nie na ten sam szlak, ale aby podjąć nowe wyzwanie, ponownie ujrzeć majestatyczne, surowe góry, ponownie poczuć atmosferę i przyjąć gościnę Szerpów.

Przelot Lukla - Katmandu


LUKLA – LOTNISKO


Opuszczamy naszą lodżę i wędrujemy w kierunku lotniska. Teraz przed nami lot o wiele bardziej stresujący, wiemy już dokładnie jak wygląda pas startowy i jak wiele złego może się wydarzyć.


PRZELOT LUKLA – KATMANDU


Lot trwa zaledwie 45 minut, ale takich widoków i emocji nie zaznamy podczas wielu innych dłuższych podróży. Wylatujemy ponad chmury i po prawej stronie pokazują się jak na pożegnanie nasze giganty. Żegnamy kolejno : Everest, Czo Oju oraz Gaurishankar , Dangnok Ri i wiele innych majestatycznych szczytów w Parku Narodowym Gaurishankar.


KATMANDU – LOTNISKO


Szczęśliwie lądujemy, odbieramy nasze bagaże i wracamy do tego samego hotelu w stolicy w którym nocowaliśmy przed wylotem. Teraz w końcu czas na „luksusy” : ciepła woda, czysta pościel, a przede wszystkim ciepło, którego nie dane było nam doświadczyć przez ostatnie 2 tygodnie. Dzisiaj rozkoszujemy się cywilizacją, jutro dalsze zwiedzanie Doliny Katmandu.NEPAL – PRZEWODNIK PO KRAJU >


EVEREST BASE CAMP – TREKKING DZIEŃ PO DNIU >

DOLINA KATMANDU >

SHIVAPURI NATIONAL PARK >

Leave a Reply