Paradise Bay na Malcie

PARADISE BAY NA MALCIE I PORT CIRKEWWA

Paradise Bay na Malcie , czyli rajska zatoka to jedno z piękniejszych miejsc do plażowania na wyspie. Z portu Cirkewwa znajdującego się tuż obok dostaniemy na II co do wielkości wyspę Gozo.

Paradise Bay na Malcie znajduje się na samym końcu północno – zachodniej części wyspy. Kiedy wyszukacie to miejsce w internecie, pokaże Wam się hotel o tej samej nazwie. Nie trzeba tu jednak nocować, aby nacieszyć się pięknem tego miejsca. Bo zarówno klify, jak i plaża są ogólnodostępne, w sezonie tylko może być problem ze znalezieniem miejsca.


PARADISE BAY NA MALCIE – GDZIE SIĘ ZNAJDUJE I JAK SIĘ TU DOSTAĆ ?


Do portu jak i do zatoki dostaniemy się tym samym autobusem komunikacji publicznej. Wszystkie połączenia i godziny odjazdu znajdziecie najprościej na mapach googla. Można też podjechać samochodem, w porcie, jak i powyżej zatoki znajdują się duże parkingi.


PORT PROMOWY CIRKEWWA


Tuż nad zatoką znajduje się największy port promowy, który łączy Maltę z Gozo.

Wszystkie połączenia promowe: godziny i cennik znajdziecie na stronie GOZOCHANNEL


PÓŁWYSEP CIRKEWWA


Na półwyspie oprócz portu promowego znajduje się duży kompleks hotelowy. To może być świetna baza wypadowa na Gozo i do zachodniej części wyspy. Jeśli jednak będziemy tu stacjonować i korzystać z komunikacji publicznej, dojazd do atrakcji na wschodzie może nam zająć nawet 3 godziny w jedną stronę.


KLIFY WOKÓŁ ZATOKI


To co stanowi o malowniczości tego miejsca, to przepiękne wybrzeże. Skały, klify w tonacji pomarańczowo – beżowej , a do tego turkusowe wody zatoki. Czy to raj ?


PARADISE BAY BEACH


Po długim spacerze wzdłuż klifów docieramy do plaży o tej samej nazwie. Tu już ciężko o ciszę i spokój, bo plaża z racji swojego uroku i położenia jest mocno oblegana. Kto chciałby wypłynąć na szersze wody zatoki może pożyczyć tu motorówkę lub kajak, ale niestety nie wolno mu już popłynąć nimi na otwarte morze, a dalej wzdłuż wybrzeża znajduje się sporo skalnych formacji wartych obejrzenia .


KLIFY ZA PARADISE BEACH


Za plażą znajduje się dalsza część płaskowyżu z pionowo schodzącymi skałami do wody. Skały są mocno zerodowane i miejscami osunęły się już do morza. Trzeba wiec bardzo uważać i nie zbliżać się zbytnio do brzegu.


OKOLICA ZATOKI I WIEŻA ŚWIĘTEJ AGATY


Wędrując wzdłuż klifów zatoki dojrzymy w oddali czerwona Wieżę Świętej Agaty. To nie tylko wieża, to cała średniowieczna forteca pochodząca z XVII wieku. Dla zainteresowanych – wieżę można zwiedzać . Koszt biletu to zaledwie 2,5 euro i w tym przewodnik po polsku. Widoki stąd podobno są fantastyczne.


BAZA NOCLEGOWA W OKOLICY


Przy samej zatoce mamy jeden kompleks hotelowy. Okolica jest piękna, warto więc by było zatrzymać się tu na dłużej. Jeśli więc sami będziecie organizować sobie nocleg na wyspie polecam skorzystać ze sprawdzonego i zaufanego portalu BOOKING.COM .

Wpisz interesującą Cię datę, sprawdź dostępne noclegi na mapce i rezerwuj bezpiecznie:Booking.com

GOTOWE PRZEWODNIKI PO MALCIE :

MALTA – PRZEWODNIK PO KRAJU >

MALTA – MALTA:

GOZO – WYSPA:

COMINO – WYSPA:

NURKOWANIE NA MALCIE / GOZO / COMINO (przewodnik w przygotowaniu)

3 Replies to “PARADISE BAY NA MALCIE I PORT CIRKEWWA”

  1. Kiedy czytam fotorelacje z Malty, widzę, że chociaż ją odwiedziłam, to i tak mało o niej wiem, co uskrzydla do ponownych odwiedzin, chociaż te same miejsca, to inni ludzie i okoliczności, a zatem różnorodne wrażenia.

Leave a Reply