DZIELNICA SADAMA

Dzielnica Sadama znajduje się w północno – wschodniej części miasta. Tu znajdują się wszystkie porty promowe oraz największa w mieście marina. Jest też kilka innych miejsc wartych odwiedzenia.


KWARTAŁ ROTERMANI


To najnowsza dzielnica, z biurowcami i apartamentowcami zbudowanymi na miejscu przemysłowej dzielnicy. Znajdziemy tu fantastyczny przykład nowej, dobrej architektury idealnie wkomponowanej w industrialną tkankę miejską. Tu znajduje się również kultowy pub Scotland Yard Pub, do którego koniecznie zajrzyjcie jak będziecie w Tallinie.


MUZEUM ARCHITEKTURY ESTOŃSKIEJ

KOŚCIÓŁ ŚW. SZYMONA I ŚW. ANNY


Kawałek powyżej kwartału Rotemanii na skwerze znajdziemy budynek z ciekawą konstrukcją przed nim – to Muzeum Architektury Estońskiej . Muzeum Architektury Estońskiej zostało założone w 1991 r., ale dopiero w 1996 roku jego stałym domem stał się historyczny budynek magazynu soli Rotermann – jeden z najwybitniejszych przykładów architektury przemysłowej Tallina. Na odwiedziny zabrakło czasu, ale jeśli tu wrócę – z pewnością odwiedzę to miejsce. 100m dalej znajduje się z kolei uroczy drewniany kościółek prawosławny Św. Szymona i Anny z XVIIIw.


MARINA


Zanim dotrzemy do portu promowego mijamy marinę.


PORT PROMOWY


Z Tallina mamy przyjemność płynąć do Helsinek. Taką opcję zapewniają aż 3 linie promowe : Eckerö Line ( którą płyniemy ) , Tallina oraz Viking Line. Z górnego pokładu promu widać fantastycznie całą opisywaną dzielnicę .


TALLIN Z POKŁADU PROMU


Powoli oddalamy się od Tallina, jeszcze ostatnia panorama miasta i widok na morze. To zaleta krajów nadmorskich.>> PRZEWODNIK PO ESTONII


>> TALLIN – PRZEWODNIK

>> TARTU – PRZEWODNIK

>> VILJANDI – PRZEWODNIK

>> PARNAWA – PRZEWODNIK

>> ESTONIA PÓŁNOCNO-ZACHODNIA (ATRAKCJE)

>> ESTONIA PÓŁNOCNO-ZACHODNIA (ATRAKCJE)

Leave a Reply