WŁOCHY

WŁOCHY

Włochy to jeden z krajów w Europie najbardziej znanych i najchętniej odwiedzanych przez turystów. Posiada łagodny klimat, ciepłe morze, dobre jedzenie, piękne krajobrazy, a przede wszystkim mnóstwo cennych zabytków.

Włochy są rozległe i ciekawe, pełne pięknych krajobrazów, a przede wszystkim mnóstwa cennych zabytków. Nie starczyło by życia, aby je wszystkie zobaczyć. U nas jednak ten kraj odkąd jesteśmy razem nie był celem częstych podróży. Rodzinnie zawitaliśmy tu tylko na chwilę w północno-wschodni rejon. W 2018 roku z kolei z mężem na Sycylię i Wyspy Liparyjskie (opisane poniżej) . W planach oczywiście dużo więcej i mam nadzieję, że uda się je zrealizować.


WŁOCHY – ODWIEDZONE MIEJSCA


SYCYLIA


Włochy

Sycylia jest największą wyspą położoną na Morzu Śródziemnym. Jest autonomicznym regionem Włoch, od kontynentu dzieli wyspę Cieśnina Mesyńska. Najwyższe wzniesienie na Sycylii to górujący nad Katanią wulkan Etna, którego wysokość wynosi nieco ponad 3300 metrów n.p.m. Mimo że Etna jest wciąż czynnym wulkanem, to każdego roku wdrapują się na niego tysiące turystów i my także.

>>> PRZEWODNIK PO SYCYLII >>>


WYSPY LIPARYJSKIE


Włochy

Wyspy Liparyjskie / Eolskie to grupa siedemnastu wysp pochodzenia wulkanicznego. To popularny kierunek turystyczny dla osób przebywających na południu Włoch, ale przede wszystkim na Sycylii. To właśnie stąd najłatwiej się dostać na wyspy. My odwiedziliśmy w październiku 2018 roku 2 z nich : VULCANO i LIPARI . O tym w jaki sposób dostać się na wyspy i ile można obejrzeć podczas jednodniowej wycieczki dowiecie się z przewodnika po każdej z nich oraz informacji praktycznych.

>>> PRZEWODNIK PO WYSPACH LIPARYJSKICH >>>


PIERWSZA WIZYTA WE WŁOSZECH

Pierwsza wizytę w tym kraju opisałam na starym blogu. Zainteresowanych odsyłam do relacji na GEOBLOGUWŁOCHY – PRZEWODNIK PO KRAJU >


SYCYLIA – PRZEWODNIK PO WYSPIE >

WYSPY LIPARYJSKIE >

Leave a Reply