WYSPY LIPARYJSKIE

Wyspy Liparyjskie (dawna nazwa: Wyspy Eolskie) to grupa siedemnastu (siedmiu większych i dziesięciu małych) wysp pochodzenia wulkanicznego.

Wyspy Liparyjskie są popularnym kierunkiem turystycznym dla osób przebywających na południu Włoch, ale przede wszystkim na Sycylii. To właśnie stąd najłatwiej się dostać na wyspy.

My odwiedziliśmy w październiku 2018 roku 2 z nich : VULCANO i LIPARI . O tym w jaki sposób dostać się na wyspy i ile można obejrzeć podczas jednodniowej wycieczki dowiecie się z przewodnika po każdej z nich oraz informacji praktycznych.


WYSPY LIPARYJSKIE – REJS I INFORMACJE PRAKTYCZNE


Informacje praktyczne dla osób chcących odwiedzić wyspy Eolskie. Przewodnik jak i czym dotrzeć oraz z jakich miast jest to możliwe. Ceny, godziny rejsów oraz trasy. Na nas czekała jeszcze jedna niespodzianka w postaci skaczących delfinów.

>>> WYSPY LIPARYJSKIE – REJS I INFORMACJE PRAKTYCZNE >>>


WYSPA VULCANO


Wyspa Vulcano to jedna z siedmiu wysp archipelagu Eoli, czyli Wysp Liparyjskich. To uśpiony wulkan, jego ostatnia erupcja miała miejsce w roku 1889. Wulkaniczne pochodzenie widać na każdym kroku , znajdziemy tu liczne kratery, czarne plaże, siarkowe błoto i skały.

>>> PRZEWODNIK PO WYSPIE VULCANO >>>


WYSPA LIPARI


Wyspa Lipari podobnie jak Vulcano jest pochodzenia wulkanicznego, to największa z wysp w archipelagu Wysp Liparyjskich, inaczej Eolskich. Utworzona została w wyniku czterech erupcji wulkanicznych, ostatnia odnotowana erupcja wystąpiła w V wieku naszej ery i posiada bogatą historię.

>>> PRZEWODNIK PO WYSPIE LIPARI >>>


Dla zainteresowanych czarterem jachtów i obejrzeniem wszystkich Wysp Liparyskich z pokładu podsyłam strony firm zajmujących się czarterem lub organizacją konkretnej trasy rejsu :

Leave a Reply