Wyspy Liparyjskie

WYSPY LIPARYJSKIE

Wyspy Liparyjskie, których dawna nazwa brzmi Wyspy Eolskie, to grupa siedemnastu wysp pochodzenia wulkanicznego. Znajduje się tu siedem większych i dziesięć małych wysp, a każda inna i każda warta odwiedzenia.

Wyspy Liparyjskie są popularnym kierunkiem turystycznym dla osób przebywających na południu Włoch, ale przede wszystkim na Sycylii. To właśnie stąd najłatwiej się dostać na wyspy.

My odwiedziliśmy w październiku 2018 roku 2 z nich : VULCANO i LIPARI . O tym w jaki sposób dostać się na wyspy i ile można obejrzeć podczas jednodniowej wycieczki dowiecie się z przewodnika po każdej z nich oraz informacji praktycznych.


WYSPY LIPARYJSKIE – REJS I INFORMACJE PRAKTYCZNE


Informacje praktyczne dla osób chcących odwiedzić wyspy Eolskie. Przewodnik jak i czym dotrzeć oraz z jakich miast jest to możliwe. Ceny, godziny rejsów oraz trasy. Na nas czekała jeszcze jedna niespodzianka w postaci skaczących delfinów.

>>> WYSPY LIPARYJSKIE – REJS I INFORMACJE PRAKTYCZNE >>>


WYSPA VULCANO


Wyspa Vulcano to jedna z siedmiu wysp archipelagu Eoli, czyli Wysp Liparyjskich. To uśpiony wulkan, jego ostatnia erupcja miała miejsce w roku 1889. Wulkaniczne pochodzenie widać na każdym kroku , znajdziemy tu liczne kratery, czarne plaże, siarkowe błoto i skały.

>>> PRZEWODNIK PO WYSPIE VULCANO >>>


WYSPA LIPARI


Wyspa Lipari podobnie jak Vulcano jest pochodzenia wulkanicznego, to największa z wysp w archipelagu Wysp Liparyjskich, inaczej Eolskich. Utworzona została w wyniku czterech erupcji wulkanicznych, ostatnia odnotowana erupcja wystąpiła w V wieku naszej ery i posiada bogatą historię.

>>> PRZEWODNIK PO WYSPIE LIPARI >>>


Dla zainteresowanych czarterem jachtów i obejrzeniem wszystkich Wysp Liparyjskich z pokładu podsyłam strony firm zajmujących się czarterem lub organizacją konkretnej trasy rejsu :WŁOCHY – PRZEWODNIK PO KRAJU >


SYCYLIA – PRZEWODNIK PO WYSPIE >

WYSPY LIPARYJSKIE >

Leave a Reply