Sycylia

SYCYLIA

Sycylia jest największą z wysp na Morzu Śródziemnym. Jest autonomicznym regionem Włoch, oddzielonym od lądu Cieśniną Mesyńską. Wyspa oferuje turystom aż 300 słonecznych dni w roku .

Sycylia przyciąga turystów jak magnes. Wulkaniczne krajobrazy, ciepłe morze i ciekawe, pełne zabytków miasta. Najbardziej znanym i kojarzonym z Sycylią miejscem jest jej najwyższy szczyt Etna. Ten aktywny wulkan potrafi sprawić, że na wyspie wieje prawdziwą grozą. Turystów przyciąga także stolica wyspy – Palermo , piąte największe miasto we Włoszech. Ale Sycylia to także wiele uroczych mniejszych miasteczek bajecznie położonych, to ciekawe wybrzeże i mnóstwo cennych budynków.


SYCYLIA – ODWIEDZONE MIEJSCAMESYNA


Mesyna to trzecie co do wielkości miasto Sycylii jest też jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów. A to z racji obecności portu na największe liniowce Morza Śródziemnego. Dla nas był bazą wypadową, oddaję więc w Wasze ręce najbardziej rozbudowany przewodnik po tym mieście.

PRZEWODNIK PO MESYNIE >>>


MILAZZO


Milazzo liczy zaledwie 32 tys. mieszkańców miasto i znajduje się na północy Sycylii. Warto je odwiedzić nie tylko przy okazji rejsu na Wyspy Liparyjskie. Jest bardzo ciekawe ze względu na swoje strategiczne położenie, historię i architekturę .

PRZEWODNIK PO MILAZZO >>>


TAORMINA


SYCYLIA

Taormina to jedno z najpiękniejszych miasteczek Sycylii, do tego najciekawiej położone. To historyczne stare miasto osadzone jest na wzgórzu tuż przy wybrzeżu Morza Jońskiego z widokiem na bajeczne wybrzeże z półwyspami i wysepkami.

PRZEWODNIK PO TAORMINIE >>>


WYSPY CYKLOPÓW


Wyspy Cyklopów to jedno z tych niezwykłych miejsc na Sycylii do których mało kto zagląda . Warto jednak zjechać choćby na moment z autostrady Katania – Messina, aby obejrzeć te cuda natury. Wyspy Cyklopów leżą w prowincji Katania, 10km na północny – wschód od miasta, obok miasta Aci Trezza.

PRZEWODNIK PO WYSPACH CYKLOPÓW >>>


ETNA – JAK ZDOBYĆ WULKAN ?


SYCYLIA

Etna to czynny stratowulkan o wysokości około 3340 m n.p.m. Jego wysokość ulega ciągłym zmianom ze względu na jego aktywność. W grudniu 2018, czyli 2 miesiące po naszym pobycie miał miejsce największy wybuch w ostatnim stuleciu. Obszar Etny od 2013 roku  wpisany jest na listę UNESCO. O tym jak wygląda ten obszar oraz o tym jak zdobyć Etnę – poczytacie w przewodniku .

PRZEWODNIK PO ETNIE >>>Jeśli będziecie mieli szansę, aby obejrzeć więcej na Sycylii niż jej wschodnie i północno – wschodnie wybrzeże polecam zajrzeć do pozostałych najciekawszych i najpiękniejszych miejsc na wyspie

>>> TOP 10 NA SYCYLII >>>WŁOCHY – PRZEWODNIK PO KRAJU >


SYCYLIA – PRZEWODNIK PO WYSPIE >

WYSPY LIPARYJSKIE >

Leave a Reply