ZAMEK STARA BAŚŃ

Zamek Stara Baśń – to rekonstrukcja średniowiecznego grodu warownego z XIII w. zbudowanego przez grupę pasjonatów. Tylko pod ziemią czeka na zwiedzających prawda o wydarzeniach sprzed 800 lat.

… a może to tylko legendy ?

O istnieniu Starej Baśni dowiedziałam się od znajomych. Za ich namową postanowiliśmy odwiedzić to niezwykłe miejsce, z którym wbrew pozorom nie wiąże się średniowieczna, a współczesna historia.

W dniu, w którym planujemy zawitać, miejsce to ubarwia dodatkowo obozowisko wojów. W momencie zbiera się grupa gotowa do zwiedzania. Wstęp 10 zł od osoby i już znajdujemy się na dziedzińcu grodu Bolka Gniewnego. Każdy otrzymuje odpowiedni strój, a dzieci mają przykazane, aby szukać smoków, a na terenie Starej Baśni jest ich już kilkaset. Na zwiedzanie trzeba poświęcić minimum 2 godziny.

Przechadzamy się galeriami 4-metrowego muru połączonego z dwoma basztami w system fortyfikacji. Wszystkie wnętrza są wykończone są w kamieniu, cegle i drewnie w tradycyjny sposób z idealnie dobranymi elementami wystroju. Warownia cały czas jest rozbudowywana, a właściciele planują utworzyć to całe centrum spa, hotel i restauracje.


>> PRZEWODNIK PO POLSKICH ATRAKCJACH >>


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *