ZAMEK STARA BAŚŃ

Zamek Stara Baśń – to rekonstrukcja średniowiecznego grodu warownego z XIII w. zbudowanego przez grupę pasjonatów. Tylko pod ziemią czeka na zwiedzających prawda o wydarzeniach sprzed 800 lat.

Zamek Stara Baśń i jego podziemia  …  może to tylko legendy ?

O istnieniu Starej Baśni dowiedziałam się od znajomych. Za ich namową postanowiliśmy odwiedzić to niezwykłe miejsce, z którym wbrew pozorom nie wiąże się średniowieczna, a współczesna historia.


ZAMEK STARA BAŚŃ – INFORMACJE PRAKTYCZNE

W dniu, w którym planujemy zawitać, miejsce to ubarwia dodatkowo obozowisko wojów. W momencie zbiera się grupa gotowa do zwiedzania. Wstęp 10 zł od osoby i już znajdujemy się na dziedzińcu grodu Bolka Gniewnego. Każdy otrzymuje odpowiedni strój, a dzieci mają przykazane, aby szukać smoków, a na terenie Starej Baśni jest ich już kilkaset. Na zwiedzanie trzeba poświęcić minimum 2 godziny.

informacje o godzinach zwiedzania, aktualny cennik i ciekawych imprezach znajdziecie na STRONIE 

ZWIEDZANIE

Przechadzamy się galeriami 4-metrowego muru połączonego z dwoma basztami w system fortyfikacji. Wszystkie wnętrza są wykończone w kamieniu, cegle i drewnie w tradycyjny sposób z idealnie dobranymi elementami wystroju. Warownia cały czas jest rozbudowywana, a właściciele planują utworzyć to całe centrum spa, hotel i restauracje.

ATRAKCJE DLA DZIECI

Zamek Stara Baśń oferuje wiele atrakcji. Dzieci mogą postrzelać z łuku, poszukać smoków, czy rzucić dzidą. Odgrywane będą też mini scenki jak pasowanie na rycerza lub zaślubiny księżniczki.

Zwiedzającym oferowane są następujące pakiety atrakcji:

Podstawowy pakiet składa się z dwóch elementów: zwiedzanie grodu warownego Stara Baśń „na wesoło” oraz zabawy średniowieczne. Do pierwszego elementu zalicza się zwiedzanie z animatorem ustaloną trasą. Głównymi atrakcjami przy tym są: wyszukiwanie smoków, tajemnica wieży księżniczek, wcielanie się w różne postaci przy pomocy rekwizytów i strojów – zdjęcia i legenda podziemnego miasta z ukrytym skarbem Czyngis Chana.PRZEWODNIK PO POLSKICH ATRAKCJACH >

6 Replies to “ZAMEK STARA BAŚŃ”

Leave a Reply