Legendia

LEGENDIA

Legendia to nowoczesny park rozrywki, pełen fantastycznych miejsc, zaskakujących atrakcji, a przy tym bardzo malowniczy. Pośrodku znajduje się bowiem duże jezioro w którym jak w lustrze odbija się cały park.

Legendia

Jego historia sięga roku 1959 , kiedy to stało się  jedynym stacjonarnym lunaparkiem w Polsce i takim pozostało przez dobre kilkadziesiąt lat. Wiele z jego atrakcji zyskało nawet miano kultowych. 29 kwietnia 2017 roku rozpoczął się nowy rozdział w historii parku. W tym dniu, po gruntownej przebudowie, został otwarty ponownie jako Legendia – Śląskie Wesołe Miasteczko.

<

div class=”page-restrict-output”>


LEGENDIA – INFORMACJE


Po aktualny cennik najlepiej zajrzeć na stronę :

AKTUALNY CENNIK

Park jest otwarty od końca kwietnia do końca października. W czerwcu, lipcu i sierpniu od 11.00 do 18.00 w dni powszednie i niedziele oraz od 10.00 do 20.00 w soboty. W maju, wrześniu i październiku od 11.00 do 18.00 w soboty i niedziele.

AKTUALNE GODZINY OTWARCIA

Kilka razy w roku odbywają się tu dodatkowe imprezy pod nazwą LEGENDIA BY NIGHT. Wtedy z atrakcji skorzystamy w godzinach 20.00 – 24.00 , a dodatkowo czeka na nas ciekawy SHOW ( relacja z jednego z nich poniżej) .

Legendia


LEGENDIA – ATRAKCJE


Park zajmuje obecnie obszar 26 ha i posiada ponad 40 atrakcji w 5 strefach tematycznych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Są atrakcje dla małych dzieci, tych większych i tych całkiem dużych. A i dorośli znajdą coś dla siebie i na nowo poczują się jak by czas się cofną. Poniżej pokażę kilka z nich , które z racji obecności z nami 15-letniego już syna zyskały naszą największą sympatię.

Legendia


LECH COASTER

Prawdziwym hitem od momentu otwarcia stał się  Lech Coaster – największego urządzenia tego typu w Polsce ( do zeszłego roku) . Ma aż 40 m wysokości i osiąga prędkość 95 km/h.  Posiada dekoracje związane z legendą o założycielu państwa polskiego – Lechu. Atrakcja z robi wrażanie na najbardziej odpornych na tego typu „przyjemności” osobach. Po 4 obrotach dookoła własnej osi – adrenalina zapewniona.


TORNADO

To ponoć pierwsza kolejka górska w Polsce z 2 pętlami. Rozpędza się do 70km/h, a wagonik wjeżdża na wysokość 20 m. Ma też dodatkową atrakcję – można usiąść tyłem do kierunku jazdy (nie próbowaliśmy). Choć wygląda strasznie nie robi już takiego wrażenia jak LECH.


LEGENDIA FLOWER

Teraz czas na największy diabelski młyn w Polsce. To kultowe koło wysokości 40m – kiedyś funkcjonowało pod nazwą Gwiazda Duża. Jest obecnie jednym z najlepszych miejsc widokowych na miasto i cały park.


BAZYLISZEK

Nie ma tu limitów wiekowych, wszystko znajduje się w zamkniętym pomieszczeniu i kompletnie nie wiemy czego się spodziewać. Przez kilka pomieszczeń dostajemy się w końcu do wagoników, pistolety w dłoń i zaczyna się rodzinna rywalizacja – kto ustrzeli więcej potworków. Przygoda zaczyna się w pokoju Gildii Łowców Potworów, potem jedziemy przez starą wieś, mroczne jaskinie, lasy i ruiny. Oczywiście wygrywamy.


DIAMOND RIVER

Na tą atrakcje idą tylko moi chłopcy ( ja niekoniecznie mam ochotę się moczyć). 12-osobowa łódź zabiera ich na tor imitujący magiczną górską rzekę , a potem zjeżdża z dwóch wież o wysokości 8 i 12 metrów. W trakcie 10 minutowego przejazdu przemierza się ponoć magiczny świat pełny krasnali, które na co dzień trudzą się wydobyciem diamentów z górskich kopalni.


KORONA ZIEMI

Na koniec zostawiamy sobie wystawę „Korona Ziemi”. W środku znajdują się najwyższych szczytów na wszystkich kontynentach oraz pamiątki naszych himalaistów. Fajnie zobaczyć w miniaturze miejsce gdzie się było w górach. Brakowało mi tylko na wystawie zaznaczonych tras dojścia na szczyt i pośrednich obozów – myślę, że dobrze by obrazowały trudności zdobywania każdego z nich.


POZOSTAŁE ATRAKCJE

Pokazałam i opisałam tylko małą cząstkę Wesołego Miasteczka , cała masa innych czeka na swoich gości – tych dużych i tych małych .


LEGENDIA AT NIGHT


I na koniec cel naszej rodzinnej wyprawy do Legendi :

Premierowy show „Legenda o magicznej perle”. To historia Władcy Jeziora, Syreny, dzielnego Rybaka oraz złowrogiego Boruty. Spektakl rozgrywa się na wodzie na specjalnie do tego zbudowanej scenie . Fajne wrażenie dzięki  grze świateł, projekcji 3D, tańczącym fontannom i aktorom, które przenoszą nas w krainy legendy.

A czy warto tu zawitać ?
Oczywiście , że tak !!!PRZEWODNIK PO POLSKICH ATRAKCJACH >

Leave a Reply