WAROWNIA INWAŁD

ŚREDNIOWIECZNA KRAINA

Na początku wakacji 2012 roku została otwarta nowa atrakcja w Inwałdzie – Warownia Średniowieczna.
Ponieważ brzmiało to dla nas absurdalnie, postanowiliśmy sprawdzić co to takiego i w jaki sposób udało się oddać charakter średniowiecza we współczesnej budowli. Syn był na etapie fascynacji smokami – postanowiliśmy sprawić mu więc radość, bo obok warowni jest tez park ruchomych smoków.

WAROWNIA INWAŁD – INFORMACJE

Obecnie park jest połączony w innymi atrakcjami, można więc kupić bilety w pakietach. Bilety nie są najtańsze, ale na miejscu można się miło „rozczarować” ilością atrakcji zawartych w tym:

  • Mamy tu bowiem park smoków, które ruszają się, wydają odgłosy, zioną ogniem, a nawet jeden przemawia.
  • Osadę średniowiecznych rzemieślników – tu maluchy mogą ulepić coś z gliny, zabawić się w kowala, upleść własny sznur, zabawić się w stolarza, tkacza, albo szewca.
  • Obok zamku można postrzelać z łuku, potem zwiedzić warownie na której znajdziemy salę tortur, zbrojownie (z pokazem multimedialnym), na koniec możemy posilić się w klimatycznie zrobionej karczmie.

Wizyta w parku zajmie nam dużo czasu (warto to wziąć po uwagę planując tam wizytę), dzieciaki będą zachwycone, a my mile zaskoczeni, że można stworzyć coś z niczego i że będzie to takie ciekawe.PRZEWODNIK PO POLSKICH ATRAKCJACH >

Leave a Reply