Rejs 7 wysp

REJS 7 WYSP

Rejs 7 wysp to okazja do poznania dużej części archipelagu Wysp Jońskich. To całodniowa przygoda, której największą atrakcją jest przybicie do plaż dostępnych tylko od strony wody.

Rejs 7 Wyspa to oferta wielu biur podróży i statków wycieczkowych. Wystarczy przejść się na spacer do ścisłego centrum Nidri. Tu wieczorem zaparkowane jest kilka statków wycieczkowych. Przy każdym z nich dyżurują osoby, które chętnie nam przedstawią swoją ofertę.


Najciekawsze proponowane rejsy to:

 • Deep Blue, czyli rejs do najpiękniejszych plaż Lefkady (38 euro)
 • Rejs w nieznane – zapomniane wyspy Kastos i Kalamos (25 euro)
 • Rajska odyseja – Meganisi, Skorpios i kilka rajskich plaż  (50 euro)
 • Rejs 7 wysp – ten rejs wybrałam spośród innych , bo była to okazja do poznania największej ilości Wysp Jońskich  >>> info poniżej
 • I inne , w tym nocny rejs z dyskoteką na pokładzie


REJS 7 WYSP – INFORMACJE PRAKTYCZNE


cena : 20 euro / 25 euro z luchem (nie polecam) , 30 euro z biurem – opcja z polskim przewodnikiem. Jeśli chcecie podczas rejsu dowiedzieć się czegoś wiecej, to warto, bo kapitan opowiada głównie w języku greckim.

rezerwacja : warto wykupić rejs kilka dni wcześniej, w przeddzień może się okazać, że już nie ma biletów

czas rejsu : 9.30 do 18.30

trasa : Lefkada Nidri > Plaża Egremni > Porto Katsiki > wyspa Kefalonia > wyspa Itaka > wyspa Meganisi > wyspa Scorpios ( + dwie wyspy, które można obejrzeć z pokładu statku : Arkoudi i Madouri )

statek : NIDRI STAR 1 lub 2REJS 7 WYSP – TRASA REJSUNIDRI PORT


Wypływamy punktualnie z portu w Nidri. Teraz z pokładu statku najlepiej widać jak wygląda miasteczko i jakie fantastyczne ma tło. Zdjęcia NIDRI z pokładu statku do obejrzenia TUTAJ.


WSCHODNIE I POŁUDNIOWE WYBRZEŻE LEFKADY


Wschodnie wybrzeże miałam okazje obejrzeć już przejeżdżając po jego drogach i zaglądając na wiele plaż. Opis i zdjęcia TUTAJ. Teraz chwila na przyjrzenie się temu niezwykłemu kawałkowi Lefkady od strony wody.


PRZYLĄDEK DUKATO / CAPE LEFKADAS


To najdalej wysunięty punkt wyspy Lefkada. Biały klif na którym góruje latarnia morska ciekawie wygląda dopiero 1,5 godziny później kiedy ponownie przepływamy obok niego. Po prostu rano chowa się w cieniu i bieli skał nie widać.


ZACHODNIE WYBRZEŻE – POŁUDNIOWA CZĘŚĆ


Mijamy południową część zachodniego wybrzeża – tu samochodem nie dojechaliśmy ( zabrakło czasu). To wysokie, białe klify, miejscami z widocznymi obrywami i kilka dzikich, dostępnych tylko do strony wody plaż.


PLAŻA EGREMNI


Pierwszy dłuższy przystanek to Plaża Egremni. To jedyna też zresztą plaża do której statek dobija i można zejść na ląd. O samej plaży pisałam szerzej i zamieściłam zdjęcia TUTAJ. To jedno z tych miejsc, które można określić mianem RAJU ze względu na swoją kolorystykę i malowniczość.


PORTO KATSIKI


O tej plaży uznawanej za jedną z 6 najpiękniejszych plaż świata napisałam szerzej we wpisie  >>>PLAŻE ZACHODNIE. Tu nasz statek ma zakaz przybijania do brzegu ze względu na ochronę plaży i bezpieczeństwo osób na brzegu. Zatrzymuje się jednak na chwilę na otwartym morzu , gdzie dla chętnych spuszczony jest trap. Kiedy byliśmy na tej plaży 2 dni wcześniej patrzyłam z dezaprobatą na dopływające tu statki wycieczkowe, które przy tej okazji dudniły muzyką na cały regulator. Jak się okazało muzyka na szczęście była puszczona tylko na czas zakotwiczenia i do tego bardziej hałaśliwa dla osób na plaży , niż dla uczestników rejsu.


REJS WZDŁUŻ ZACHODNIEGO WYBRZEŻA NA KEFALONIĘ


Ponownie mijamy klify zachodniego wybrzeża i PRZYLĄDEK DUKATO. Teraz dużo piękniej prezentujące się z promieniach słońca i kierujemy się na południe.  >>> zdjęcia powyżej.

mapa I części rejsu :


WYSPA KEFALONIA


Na Kefalonie warto poświęcić osobny wpis. Bo też i wyspa jest ogromna i żałuje, że udało się tylko zobaczyć jej mały północny fragment. My dopływamy do portu FISKARDO. To urocze, kolorowe miasteczko w którym mamy godzinę czasu (stanowczo za mało, aby oprócz małego spaceru, przysiąść w jednej z uroczych kafejek i poczuć atmosferę tego miejsca) . Trudno jednak ją poczuć, kiedy na raz dopływają tu 3 statki wycieczkowe …

>>> PRZEWODNIK PO KEFALONI >>>


WYSPA ITAKA


ITAKA to kolejna bajeczna wyspa w archipelagu Wysp Jońskich. I kolejna, gdzie żal, że widzi się ją tylko przez moment. Mijamy północno – zachodnie wybrzeże. Jest przepiękne i bardzo dzikie, nie widać tu śladów cywilizacji.

Płyniemy wzdłuż wybrzeża, aby zatrzymać się na kąpiel w jednej z bajecznych turkusowych zatoczek – na plaży WILD BEACH.

mapa II części rejsu :


REJS ITAKA – MEGANISI


Podczas rejsu z Itaki na Meganisi mijamy kolejną wysepkę ARKOUDI .

Inna piękna, zielona wyspa – ATOKOS majaczy gdzieś w oddali.

Rejs 7 wysp
Tuż koło Meganisi jeszcze jedna – sucha, pozbawiona prawie roślinności mała wysepka KYTHROS.

Rejs 7 wysp


WYSPA MEGANISI – JASKINIA PAPANIKOLIS


Przed nami kolejna ciekawa wyspa. Można zresztą z Nidri dopłynąć na nią bezpośrednim promem do miasteczka Spartochori. My jednak dopływamy do miejsca, z którego słynie wyspa – to ogromna jaskinia na południowym wybrzeżu wyspy – JASKINIA PAPANIKOLIS.

Jest tak wielka, że nasz statek mieści się cały w jej środku. Podczas innego rejsu jest możliwość popływania w niej ( ale nie na naszym) .


WYSPA MEGANISI – ZACHODNIE WYBRZEŻE


Teraz jest okazja obejrzeć z bliska całe zachodnie wybrzeże tej wyspy. Piękne klify, dzikie plaże i te dostępne od strony lądu.


WYSPA SKORPIOS


To jedna z najbardziej znanych, a za razem niedostępnych wysp. A to za sprawą jej ciekawej historii. Arystoteles Onassis nabył wyspę w 1963 roku i przemienił suchą ziemię w luksusowy kurort. Posadzono tu tysiące drzew i zwieziono piasek. W 1968 roku ożenił się na niej z Jacqueline Kennedy, wdową po zamordowanym 35. prezydencie USA Johnie F. Kennedym. Arystoteles Onasis spoczął tu po śmierci w wybudowanym dla niego mauzoleum.

W kwietniu 2013 rodzina Onasisów sprzedała wyspę właścicielowi AS Monaco, Rosjaninowi Dmitrijowi Rybołowlewowi, który kupił ją dla swej córki. Kwota transakcji wyniosła 117 mln dolarów. Oprócz wyspy Skorpios Rybolovleva nabyła też małą sąsiednią wyspę – Spartę (widoczna na zdjęciu) .

Na wyspę można przybić tylko w jednym dozwolonym miejscu. Znajduje się tu mała zatoczka z murowanym białym budynkiem o nieznanym przeznaczeniu. Tu chwila przerwy na ochłodę.

Ruszamy dalej, obejrzeć wyspy od środka nie można, ale można obejrzeć jej wybrzeże i kawałek ściśle strzeżonej prywatności obecnego właściciela.


WYSPA MADOURI


Ostatnią wyspę jaka mamy okazję zobaczyć na trasie jest bardzo zalesiona Wyspa Madouri. Wysepka ma około 400 metrów średnicy i znajduje się na niej jedna opuszczona willa. Ta kolejna prywatna wyspa należy do rodziny Valaoritis. W tym miejscu dorastał XIX-wieczny poeta Aristotelis Valaoritis. Obecnym właścicielem jest wybitny pisarz Nanos Valaoritis. 


REJS 7 WYSP – POWRÓT DO NIDRI


W Nidri zaczęliśmy naszą przygodę, tu też ją kończymy. Zmęczenie całym dniem spędzonym w upale daje się we znaki. Mnie osobiście żal było schodzić pod pokład, aby nie stracić choćby najmniejszego fragmentu z tego niezwykłego rejsu podczas którego tak wiele udało się zobaczyć.

mapa III części rejsu :> PRZEWODNIK PO GRECJI >


LEFKADA – PRZEWODNIK PO WYSPIE >

REJS 7 WYSP : LEFKADA, KEFALONIA, ITAKA I INNE >

KEFALONIA – PRZEWODNIK PO WYSPIE >

4 Replies to “REJS 7 WYSP”

 1. Uwielbiam takie rejsy, co prawda są dosyć turystyczne i zależy jak się trafi jest wrzask lub bardziej spokojnie, ale nie ma to jak być na greckim morzu! Zawsze jak jestem w Grecji to jestem przynajmniej na jednym takim całodniowym rejsie 🙂

 2. Ehh Grecja 😀
  Ten kraj chodzi za mną już od dawna. Trochę szkoda, że w te wakacje nie udało się tam zajrzeć, ale jestem dobrej myśli, że wreszcie kiedyś tam skoczę 🙂

 3. Uwielbiam rejsy wokół wysp. Gdziekolwiek bym nie była a jest taka możliwość, organizuję sobie wyprawę ze snorkelingiem, podziwianiem tych przepięknych lazurowych wód. Dodatkowo rejsy standardowo zorganizowane są na tip-top z fajnym posiłkiem na łajbie.
  Wśród Wysp Jońskich, wg zdjęć, moim faworytem jest Itaka:)

 4. Bardzo fajny artykuł. Uwielbiam Island hopping a Grecja to chyba najlepsze miejsce w Europie żeby to zrobić.

Leave a Reply