Nidri

NIDRI

Nidri to miasteczko typowo turystyczne położone na wschodnim wybrzeżu wyspy. Choć nie ma tu zasadniczo nic do zwiedzania, nie można mu odmówić uroku.

Nidri posiada znakomitą lokalizację, piękne otoczenie, co czyni z miasteczka wspaniałą bazę wypadową do zwiedzania pozostałych części wyspy.

Nidri

Z Nidri wypływają promy na inne Wyspy Jońskie: Itakę i Kefalonię. Tu też znajduje się główny port z którego można wypłynąć na różne rejsy po okolicznych wyspach i plażach Lefkady.  W pobliżu znajduje się wysepka Scorpios, należąca do rodziny Onassisów. Plaże są tu kamieniste, ale z łagodnym zejściem. To właśnie Nidri było naszą bazą, stąd wyruszaliśmy każdego dnia na zwiedzanie wyspy. Poniżej znajdziecie więc i opis naszego hotelu.


PANORAMA NIDRI


Jak pięknie położone jest Nidri można się przekonać wyjeżdżając w górę jedną z pobliskich dróg.


NIDRI Z POKŁADU STATKU


Na miasto możemy też spojrzeć z innej perspektywy, odpływając na rejs jednym ze statków. Majestatyczne, zielone góry w tle miasteczka mówią tu same za siebie.


WSCHODY SŁOŃCA


Z racji swojego położenia – Nidri to najlepsze miejsce na oglądanie wschodów słońca. Choć wakacje nie zachęcają do takiej aktywności – warto wstać wcześnie , aby obejrzeć taki spektakl.


GŁÓWNA ULICA MIASTA


Równoległa ulica do promenady nadmorskiej to głównie sklepy, sklepiki, ale także bary i restauracje. Nie jest ona zbyt sympatyczna, w ciągu dnia króluje tu ruch samochodowy, na szczęście wieczorem w środkowej części jest ona zamknięta i staje się deptakiem.
Nidri


PROMENADA NADMORSKA


Promenada ciągnie się wzdłuż wybrzeża Nidri prawie 2km. Zaczynając od północy mamy tu hotele z prywatnymi plażami.

Nidri


PORT


To centrum miasta , na placu dumnie stoi pomnik Onasisa, a w porcie zacumowane są statki wycieczkowe oferujące przeróżne rodzaje wycieczek po wyspach, plażach z opcją atrakcji dodatkowych lub bez – dla każdego coś miłego.  Opis rodzajów wycieczek oraz relację z jednej z nich znajdziecie już tutaj  >>> REJS 7 WYSP >>>


DROGA DO HOTELU


Idąc dalej na południe będziemy mijać kolejne restauracje, hotele, sklepiki, a na wodzie zacumowane łodzie.


WYBRZEŻE PRZY HOTELU ARMONIA


Tu oddziela nas od wybrzeża ulica, ale panuje tu całkowita cisza i spokój.


NA POŁUDNIE OD HOTELU


Niestety od hotelu nie da się już zajść zbyt daleko. Wzdłuż kolejnych zacumowanych jachtów dojdziemy do złomowiska łodzi. Szkoda, że nie poprowadzono drogi wzdłuż wybrzeża, bo po drugiej stronie zatoczki znajdują się urocze plaże i można by do nich dojść na piechotę, albo zajechać rowerem ( w Nidri znajdziecie sporo wypożyczalni )


HOTEL ARMONIA


Skoro pokazałam już okolice naszego hotelu – czas na pokazanie i opowiedzenie o samym obiekcie. HOTEL ARMONIA mieści się w wyjątkowo sympatycznym miejscu, na skraju NIdri, co powoduje, że panuje tu cisza i spokój. I takie też było założenia właściciela – Australijczyka, który osiedlił się tu ponad 20 lat temu i wybudował to miejsce. Relaks i cisza – to główne określenia hotelu. To miejsce dla mniej wymagających turystów. Ma piękne położenie, jest czysto i schludnie, ale ma 3 wady: Nie da się spać latem przy wyłączonej klimatyzacji, pokój natychmiast nagrzewa się. II kwestia to bardzo skromne i monotonne śniadania. Nie jest to jednak dużym problemem, bo na mieście wszędzie można dobrze zjeść. III to po za właścicielem brak znajomości angielskiego u pracowników obiektu ( ale to domena większości Greków).


BAZA HOTELOWA


Oczywiście polecam nasz hotelik, ale możecie poszukać też innej opcji. Tu zawsze polecam sprawdzony i pewny portal Booking.com. Poniżej mapka z noclegami na Nidri, zmieńcie tylko datę na taką jaka Was interesuje i rezerwujcie :


Booking.com


SKLEPIKI


Oczywiście nie może zabraknąć sklepów z pamiątkami i różnymi tzw. duperelami. W wielu króluje chińszczyzna, ale jak dobrze poszukamy możemy znaleźć prawdziwe perełki ręcznie robione. Więcej jednak takich sklepów HAND-MADE znajdziecie w stolicy wyspy – LEFKADZIE


RESTAURACJE, BARY, KAWIARNIE


Jak przystało na miejscowość typowo wypoczynkową na miejscu można znaleźć liczne bary i tawerny. Większość hoteli nie ma w ofercie obiado – kolacji,  a tym bardziej nie znajdziemy tu opcji all-inclusive, co akurat ma ogromną zaletę. Idziemy codziennie na miasto i każdego dnia możemy czegoś innego, w innym miejscu spróbować. Restauracje serwują tu zarówno typowe greckie potrawy jak i miejscowe specjały. A wieczorem zapełniają się też kawiarenki i bary serwujące lokalne wina i setki rodzajów lodów. Lokale są bardzo klimatyczne i prześcigają się w wystroju, aby przyciągnąć klientów. Oto nasza polecana lista miejsc :

RESTAURACJE / TAWERNY :

KAWIARNIE :> PRZEWODNIK PO GRECJI >


LEFKADA – PRZEWODNIK PO WYSPIE >

REJS 7 WYSP : LEFKADA, KEFALONIA, ITAKA I INNE >

KEFALONIA – PRZEWODNIK PO WYSPIE >

5 Replies to “NIDRI”

Leave a Reply