Belgia

BELGIA

Belgia to kraj widziany głównie przez pryzmat Brukseli, Parlamentu Europejskiego i załatwiania spraw służbowych. Kiedy się jej jednak przyjrzeć uważnie, okazuje się, że kryje wiele ciekawych miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić.

Belgia to niewielki kraj o powierzchni 30 tys. km2. Całość kraju ze wszystkimi najciekawszymi miastami można objechać w 3-4 dni, ale jeśli ktoś posiada więcej czasu – warto poświecić jej i więcej.  Belgia leży nad Morzem Północnym i ma 64 kilometrowy fragment wybrzeża z pięknymi plażami. Podzielona jest na trzy strefy językowe: francuską, niderlandzką i niemiecką.

Ze wszystkich miejsc jakie udało nam się zwiedzić w kraju na pierwszym miejscu stawiam Leuven oraz Dinant.


BELGIA – MAPA ODWIEDZONYCH I OPISANYCH MIEJSC :BRUKSELA


Bruksela to wielokulturowa stolicą Belgii, ale także Unii Europejskiej, NATO. Jest siedzibą króla i parlamentu. To także miasto największych kontrastów. Z jednej strony najpiękniejszy w Europie rynek, kilka niesamowitych architektonicznie budowli, 3 obiekty / miejsca wpisane na listę UNESCO.  A dla kontrastu zniszczone zabytki, wszechobecne śmieci i zapuszczone dzielnice imigrantów, gdzie wolałam samotnie się nie zapuszczać. Symbolami Brukseli są, piwo, czekolada i frytki. To tu też znajduje się najstarsza galeria handlowa na świecie z 1847 roku.

>>> PRZEWODNIK PO BRUKSELI >>>


LEUVEN


Belgia

Leuven to urocze miasteczko akademickie, kompletnie inne niż pozostałe flamandzkie miasta, a to za sprawą atmosfery jaka tu panuje. Wyjątkowo przyjazne i radosne, a przy tym czyste i uporządkowane, bardzo różni się od stolicy kraju. Leuven ma bowiem najstarszy i największy uniwersytet w Belgii, a 1/4 mieszkańców to studenci.

>>> PRZEWODNIK PO MIASTECZKU LEUVEN >>>


ANTWERPIA


Antwerpia to największe portowe miasto Belgii położone nad rzeką Skaldą. Znana jest z wielu atrakcji, takich jak dworzec, ratusz czy nawet centrum handlowe. Znajduje się tu Muzeum Rubensa oraz  najwyższy obiekt sakralny w Belgii, czyli Katedra Najświętszej Marii Panny.

>>> PRZEWODNIK PO ANTWERPII >>>


GANDAWA


OPIS W PRZYGOTOWANIU


BRUGIA


OPIS W PRZYGOTOWANIU


OSTENDA


Ostenda to największy i najpopularniejszy kurort nadmorski Belgii nad Morzem Północnym. Kiedyś chętnie odwiedzany nawet przez rodzinę królewską. Stąd miano „królowej belgijskich kurortów”.

>>> PRZEWODNIK PO OSTENDZIE >>>


DINANT


Dinant to niewielkie miasteczko na południu Belgii. Wciśnięte między góry, zachwyca swoim położeniem i krajobrazem oraz ciekawie wkomponowaną w to architekturą

>>> PRZEWODNIK PO DINANT >>>


LIEGE


OPIS W PRZYGOTOWANIU

Leave a Reply