Słowacja

SŁOWACJA


Słowacja to kraj naszych sąsiadów, z racji bliskości odwiedzany przez nas był nawet kilka razy w roku. Choć tak bliski to zaskakujący. Aż trudno uwierzyć w piękno krajobrazów, miast i architektury, którą odnajdziemy w tym niewielkim kraju.

Słowacja jest mocno niedocenionym przez nas turystycznie miejscem. Dla mnie od zawsze była tak bliska i oczywista, że dopiero teraz w wieku dojrzałym jestem w stanie docenić jej walory i powoli chcę odkrywać nowe, nieznane miejsca. Najczęściej na Słowacji pojawialiśmy się w górach. To głównie TATRY były naszym celem. W drodze powrotnej z CZARNOGÓRY udało nam się zwiedzić stolicę oraz zajrzeć do wielu niesamowitych miejsc.

Słowacja pojawiała się w opisach jednodniowych wycieczek na starym blogu – GEOBLOG.PL. A najciekawsze i najnowsze galerie i relacje znajdziecie tutaj, w nowym przewodniku :


SŁOWACJA – MAPA ODWIEDZONYCH I OPISANYCH MIEJSC


GÓRY SŁOWACJI


Na stronie odwiedzane dziesiątki razy Tatry Słowackie, w tym zdobyty najwyższy szczyt – Gerlach . Opis najciekawszych szlaków w Słowackim Raju oraz przygraniczne rejony Pienin i Beskidów.

>>> PRZEWODNIK PO SŁOWACKICH GÓRACH >>>


MIASTA I MIASTECZKA


Na stronie link do przewodnika pod stolicy Słowacji – Bratysławie.  A także opis atrakcji większych i mniejszych miasteczek. Zobaczcie jak niedocenione perełki znajdują się za naszą najbliższą południową granicą.

>>> PRZEWODNIK PO SŁOWACKICH MIASTACH I MIASTECZKACH >>>


ZAMKI SŁOWACJI


2 Replies to “SŁOWACJA”

  1. To trzeba koniecznie nadrobić – uwielbiam Słowację i im częściej tam jestem – tym bardziej mnie oczarowuje ….. a tyle jeszcze do odkrycia 🙂

  2. Mimo, że Słowacja leży obok Polski, to nie miałem jeszcze okazji jej zwiedzić 🙁 Czasami się przejeżdżało przez Słowację, ale żeby zatrzymać się na dłużej to nie zdarzało się.

Leave a Reply