SŁOWACJA


Słowacja to kraj naszych sąsiadów, z racji bliskości odwiedzany przez nas był nawet kilka razy w roku. Choć tak bliski to zaskakujący. Aż trudno uwierzyć w piękno krajobrazów, miast i architektury, którą odnajdziemy w tym niewielkim kraju.

Słowacja jest mocno niedocenionym przez nas turystycznie miejscem. Dla mnie od zawsze była tak bliska i oczywista, że dopiero teraz w wieku dojrzałym jestem w stanie docenić jej walory i powoli chcę odkrywać nowe, nieznane miejsca. Najczęściej na Słowacji pojawialiśmy się w górach. To głównie TATRY były naszym celem. W drodze powrotnej z CZARNOGÓRY udało nam się zwiedzić stolicę oraz zajrzeć do wielu niesamowitych miejsc.

Słowacja pojawiała się w opisach jednodniowych wycieczek na starym blogu – GEOBLOG.PL. A najciekawsze i najnowsze galerie i relacje znajdziecie tutaj, w nowym przewodniku :


SŁOWACJA – MAPA ODWIEDZONYCH I OPISANYCH MIEJSC


GÓRY SŁOWACJI


Na stronie odwiedzane dziesiątki razy Tatry Słowackie, w tym zdobyty najwyższy szczyt – Gerlach . Opis najciekawszych szlaków w Słowackim Raju oraz przygraniczne rejony Pienin i Beskidów.

>>> PRZEWODNIK PO SŁOWACKICH GÓRACH >>>


MIASTA I MIASTECZKA


Na stronie link do przewodnika pod stolicy Słowacji – Bratysławie.  A także opis atrakcji większych i mniejszych miasteczek. Zobaczcie jak niedocenione perełki znajdują się za naszą najbliższą południową granicą.

>>> PRZEWODNIK PO SŁOWACKICH MIASTACH I MIASTECZKACH >>>


ZAMKI SŁOWACJI


2 Replies to “SŁOWACJA”

  1. To trzeba koniecznie nadrobić – uwielbiam Słowację i im częściej tam jestem – tym bardziej mnie oczarowuje ….. a tyle jeszcze do odkrycia 🙂

  2. Mimo, że Słowacja leży obok Polski, to nie miałem jeszcze okazji jej zwiedzić 🙁 Czasami się przejeżdżało przez Słowację, ale żeby zatrzymać się na dłużej to nie zdarzało się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *