MACAU TOWER – WIEŻA MAKAU

Macau Tower Convention & Entertainment Centre, znana również jako Macau Tower, to wieża położona na południowym krańcu Półwyspu Makau. Wieża ma 338 metrów i jest obecnie najwyższym budynkiem całego Makau.

Makau Tower przynależy do Światowej Federacji Wielkich Wież. Służy nie tylko do obserwacji i rozrywki, ale również do telekomunikacji i transmisji. Obecnie 3 obiekty należą do najbardziej rozpoznawalnych budynków w Makau : wieża, hotel Grand Lisboa i centrum Nauki – oba opisane TUTAJ


MACAU TOWER – HISTORIA


Miliarder, właściciel kasyna w Makau podczas wizyty w Nowej Zelandii Stanley Ho Hung-Sun był pod tak wielkim wrażeniem Sky Tower w Auckland, że zlecił budowę podobnej w Makau. Wieża została zaprojektowana przez nowozelandzką firmę i architekta z Makau. Prace budowlane rozpoczęły się w 1998 r.,a wieża została oficjalnie otwarta 19 grudnia 2001 r.


INFORMACJE PRAKTYCZNE


Jak w każdej tego typu atrakcji strefa wejściowa to oczywiście kasy i sklepik z pamiątkami. Tu oczywiście od razu następuje weryfikacja naszych planów co do wieży. Przed nami bowiem cennik :

1 MOP = 0,53ZŁ

WJAZD NA WIEŻĘ NA 2 POZIOMY: 58 i 61 – 95 MOP

WJAZD Z OPCJĄ VIP (KOLACJA W RESTAURACJI) – 145 MOP

Na wjeździe na wieżę poprzestajemy, cennik atrakcji powala. Poniżej podstawowe ceny, szczegółowy cennik TUTAJ

Bungy Jump + FREE Skywalk – 3,688 MOP

Tower Climb + FREE Skywalk – 2,488 MOP

Skywalk – 788 MOP

GODZINY OTWARCIA : 10.00 – 21.00 (sob., niedziela od 9.00)


Wszystkie aktualne informacje, godziny otwarcia i ceny na stronie

MACAU TOWER

Na parterze znajduje się też wejście do największej w Makau sali kinowej.

INFORMACJE – KINO


POZIOM 58


I poziom na który wjeżdżamy to między innymi szklane chodniki, ławeczki, mini kawiarnia i sklepiki, ale przede wszystkim świetne widoki na Półwysep Makau, na Wyspę Taipa oraz Chiny.


POZIOM 61


II taras widokowy znajduje się na 61 poziomie. To w większości poziom rozrywki i atrakcji. Jeśli zdecydujecie się na którąś z nich to na tym poziomie znajduje się też kasa. Nie trzeba więc podejmować decyzji od razu po wejściu do budynku. Dla pozostałych pozostaje zostać wiernym obserwatorem innych śmiałków.


ATRAKCJE WIEŻY


Każdy miłośnik adrenaliny i posiadacz bardzo zasobnego portfela znajdzie tu coś dla siebie. Nie będę ukrywać, że bardzo mieliśmy ochotę na wspinaczkę szczyt, ale jakoś nie znalazł się żaden sponsor.

SKYJUMP i BUNGYJUMP

Z wysokości 233 metra można wykonać tu skok bungee, który jest najwyższym komercyjnym „skyjumpem” na świecie. Wieża była rutynowo wykorzystywana jako miejsce zainscenizowanych skoków na bungee, przez profesjonalnych skoczków lub jako część programów rozrywkowych. Obecnie wieża ma 2 rekordy Guinnessa: najwyższy skok na bungee z budynku oraz najwyższy na świecie obiekt do skoku na bungee.

OPIS NA STRONIE : BUNGY JUMP, SKY JUMP

SKYWALK

Wieża oferuje kolejną atrakcję w postaci pieszej wycieczki po zewnętrznej krawędzi pierścienia wokół całej wieży. Jak wygląda taki „spacerek” widać na zdjęciach, które robiliśmy z wewnątrz.

OPIS NA STRONIE : SKY WALK

TOWER CLIMB

Największą moim zdaniem atrakcją wiezy jest możliwość wspięcia się na jej szczyt . Tu niestety zdjęć nie mam – poniżej więc zamieszczam link do zdjęć i informacji na stronie.

OPIS NA STRONIE : TOWER CLIMB
INFORMACJE PRAKTYCZNE


MAKAU

To opis najważniejszych informacji dla podróżujących do tego niezależnego regionu administracyjnego Chin. W przewodniku znajdziecie między innymi przepisy dla podróżujących, zasady, sposoby poruszania się po Makau oraz to jak i czym można tam dotrzeć.> PRZEWODNIK PO MAKAU >


> MAKAU – INFORMACJE PRAKTYCZNE >

> PÓŁWYSEP MAKAU – PRZEWODNIK>

> PRZEWODNIK PO WYSPA TAIPA, COTAI ORAZ COLOANE – PRZEWODNIK >

7 Replies to “MACAU TOWER – WIEŻA MAKAU”

  1. Do Makau wybierałem się jakieś 8 lat temu, kiedy mieszkał tam mój przyjaciel. Niestety nie doszło do skutu 🙂 Ale jeszcze tam powróce 😛

Leave a Reply