Półwysep Makau

PÓŁWYSEP MAKAU

Półwysep Makau to kontynentalna część całego regionu. Znajdziemy tu wszystko co może kojarzyć się z tym maleńkim niezależnym terytorium.

Półwysep Makau to przede wszystkim słynne budynki wielkich kasyn, hotele, osiedla mieszkaniowe, ale przede wszystkim mnóstwo zabytków będących pozostałością po kolonistach portugalskich z początków ubiegłego wieku i czasów wcześniejszych. Nie ma tu wyraźnych granic miedzy starym, a nowym. Postanowiłam jednak podzielić półwysep na część historyczną – Stare Miasto oraz nową kojarzącą się z Las Vegas. W osobnym wpisie opowiem także o jednej z najdroższych atrakcji Makau – wieży widokowej Macau Tower.


PÓŁWYSEP MAKAU – PRZEWODNIK


DZIELNICA KASYN I HOTELI, CZYLI CHIŃSKIE LAS VEGAS


Dzielnica kasyn Makau zajmuje głównie centralną i południowo – wschodnią cześć Półwyspu Makau. Tu znajdziemy obok kasyn, wielkie i nowoczesne hotele kontrastujące z typowymi dzielnicami mieszkalnymi. Dzielnica kasyn może się jak żywo kojarzyć z amerykańskim Las Vegas.

DZIELNICA KASYN I HOTELI, CZYLI CHIŃSKIE LAS VEGAS


STARE MIASTO MAKAU – PORTUGALIA W AZJI


Stare Miasto na Półwyspie Makau to wyjątkowo ciekawa część całego regionu. Gdyby nie chińskie napisy, miałby człowiek wrażenie, że wylądował w Lizbonie, albo innym portugalskim mieście. Stare Miasto Makau w  2005 roku zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, stając się 31 obiektem światowego dziedzictwa na terenie Chin.

STARE MIASTO MAKAU – PORTUGALIA W AZJI


PÓŁWYSEP MAKAU – MACAU TOWER


Macau Tower Convention & Entertainment Centre, znana również jako Macau Tower, to wieża położona na południowym krańcu Półwyspu Makau. Wieża ma 338 metrów i jest obecnie najwyższym budynkiem całego Makau. Służy nie tylko do obserwacji i rozrywki, ale również do telekomunikacji i transmisji.

MACAU TOWER – WIEŻA MAKAU> PRZEWODNIK PO MAKAU >


> MAKAU – INFORMACJE PRAKTYCZNE >

> PÓŁWYSEP MAKAU – PRZEWODNIK>

> PRZEWODNIK PO WYSPA TAIPA, COTAI ORAZ COLOANE – PRZEWODNIK >

Leave a Reply