GÓRY SŁOWACJI – PRZEWODNIK

Góry Słowacji oczarowują i zaskakują. Tereny górzyste zajmują  w tym niewielkim kraju prawie 2/3 powierzchni i to one głównie przyciągają turystów do odwiedzin.

Góry Słowacji fascynują zróżnicowaniem krajobrazów. Możemy zobaczyć tu wysokie szczyty o alpejskim charakterze. Są nieco niższe góry z rozległymi halami, a także małe góry, ale oferujące turystom dużo adrenaliny. Znajdziemy tu nawet  góry wulkaniczne i fliszowe, czyli wszystko czego dusza „góromaniaka” zapragnie. Turystykę ułatwiają dobrze oznakowane szlaki, choć w przeciwieństwie do naszych podane mocno „na styk”, a także dobra baza noclegowa.

NASZE GÓRY SŁOWACJI

Szlaków jest tu tak wiele, że życia by nie starczyło, aby je wszystkie przejść.  Pasm górskich jest aż 30 – źródło WIKIPEDIA.  Nasze doświadczenia z górami Słowacji to głównie tatrzańskie szlaki oraz ukochany przez nas Słowacji Raj. Choć na przestrzeni kilkudziesięciu lat przeszłam sama lub później z rodziną całą masę szlaków, na mapie pozostaje jeszcze wiele białych plam.


TATRY SŁOWACKIE


Góry Słowacji

Tatry Słowackie odwiedzaliśmy dziesiątki razy. Przeszliśmy niemal wszystkie szlaki, zdobyliśmy mnóstwo szczytów – w tym najwyższy szczyt Gerlach. Nie sposób po latach odtworzyć je wszystkie, z większości wycieczek nie ma zachowanych zdjęć lub były sprzed epoki cyfrowej. Na stronie znajdziecie zdjęcia szlaków odwiedzonych w ostatnich latach.

>>> GÓRY SŁOWACJI – SZLAKI TATR SŁOWACKICH >>>


SŁOWACKI RAJ


Góry Słowacji

Słowacki Raj – miejsce tak niezwykłe i fascynujące, że każdy kto zajrzy tu choć raz będzie chciał wracać i wracać . Ale może też to miejsce znienawidzić jeśli jest akurat osobą, która nie lubi wyzwań, ma lęk wysokości i nie przepada za byciem mokrym.

>>> PRZEWODNIK PO SŁOWACKIM RAJU >>>


GÓRY SŁOWACJI – PIENINY


Góry Słowacji

Pieniny odwiedzaliśmy wielokrotnie przy okazji pobytu po polskiej stronie tego pasma górskiego. W przewodniku odtworzone archiwalne zdjęcia z tego rejonu .

>>> PRZEWODNIK PO PIENINACH OD STRONY SŁOWACKIEJ >>>


Jeśli będziecie zainteresowani pozostałymi ciekawymi pasmami górskimi na Słowacji – zapraszam do ciekawych opisów poszczególnych z nich na zaprzyjaźnione blogi :

GÓRY SŁOWACJI – HASAJĄCE ZAJĄCE

One Reply to “GÓRY SŁOWACJI – PRZEWODNIK”

Leave a Reply