Park Miliona Świateł w Zabrzu

PARK MILIONA ŚWIATEŁ W ZABRZU

Park Miliona Świateł w Zabrzu to jeden z dziesiątków ogrodów świetlnych, jakie możemy obejrzeć w całej Polsce. Pierwszy raz pojawił się tu w 2022 roku i od razu zyskał sympatię odwiedzających.

Park Miliona Świateł w Zabrzu to atrakcja dla każdego. Edycja 2023 / 24 poświęcona jest „Alicji w Krainie Czarów” . Oprócz bajkowego świata kolorowych iluminacji, znajdziecie na miejscu mini jarmark z jedzeniem i piciem. Cały park umieszczony jest na terenie kąpieliska miejskiego w Zabrzu, jest więc cała infrastruktura i alejki na miejscu.

Miejsce to odwiedziliśmy początkiem stycznia, bo wiedzieliśmy, że prawdziwą magię odnajdziemy, jeśli spadnie śnieg. Udało się, biały puch dopełnił uroku ogrodów.


PARK MILIONA ŚWIATEŁ W ZABRZU – INFORMACJE PRAKTYCZNE


Godziny otwarcia :

  • wystawa otwarta od 20 listopada 2023 r. do 14 lutego 2023 r.
  • wtorek – niedziela : 17.00 – 21.00 (poniedziałki nieczynne)

Cennik biletów: 41 zł / 37 zł ulgowy , szczegółowe informacje i pakiety na stronie ogrodu :

 > PARK MILIONA ŚWIATEŁ

  • Bilety można kupić korzystając ze strony internetowej >link
  • W kasie na miejscu przy wejściu na kąpielisko

Parkingi : darmowe parkingi są przy Szybie Maciej oraz przy centrum handlowym M1, przy samy ogrodzie świateł jest parking za 5zł od samochodu.


MAPA OGRODU – ZWIEDZANIE


Poniżej znajdziecie mapkę całego ogrodu świateł, (mapa ze STRONY). Ja w tym przewodniku oprowadzę Was po wszystkich zaznaczonych na mapie punktach i opowiem swoją opowieść malowaną fotografiami autorstwa naszego rodzinnego teamu.


KRÓLICZA NORA I JARMARK ŚWIĄTECZNY  (1 i 2)


Aby zacząć spacer po ogrodach musimy przejść przez pierwszą świetlną bramę, tuż obok niej wita nas pierwsza z postaci Alicji. Tu za rozstawione są świąteczne budki. W miastach jarmarki już skończyły swoją działalność, a tu magia świat nadal aktualna.


ZJEDZ MNIE, DRZEWO DROGOWSKAZÓW (3 i 4)


Idziemy główną aleją, tu czeka nas kryształ o zaskakującej nazwie „wypij mnie”, wielka, smakowita babeczka z wiśniami , potem drzewo z drogowskazami . Idziemy więc dalej.


ALEJA TAJEMNICZYCH DRZWI (5)


Tuż za drzewem drogowskazów coś bardzo głośno skrzypi. To odgłos otwieranych drzwi. Możemy przejść przez kilka z nich, zmieścimy się nawet w dziurce od klucza.


MAGICZNY OGRÓD (6)


Teraz skręcamy w lewo. Tu czekają na nas kolorowe wielkie rośliny, śmiejące się kwiaty i tajemnicze lustro. A nad głowami wielkie kolorowe motyle. Piękny, magiczny świat.


MAGICZNE ZWIERZĘTA I BRAMA CZASU (7 i 8)


Kiedy kończy się kwiatowa aleja, zaczynają magiczne zwierzęta. przed nami wielka brama z oczami kota, a a nią brama czasu. Tuż za nią aleja śpiewających kapeluszy.


POCZĘSTUNEK U KAPELUSZNIKA (9)


W tej strefie królują kapelusze bajkowego Kapelusznika. Można też zrobić sobie zdjęcie w „’gadającej ramce” .


LEWITUJĄCY IMBRYK I SADZAWKA ŁEZ (10 i 11)


Teraz mijamy ogromny imbryk z którego nalewa się herbata. Kawałek dalej płacząca postać Alicji, wielkie parasole i fontanna. W tej części czeka na nas niezła zabawa w postaci kręcących się filiżanek .


ALEJA SERC (12)


Tunel składający się ze świetlnych serc kieruje nas teraz w dół. Rozświetlona dodatkowo posadzka wprowadza nas w walentynkowo – miłosny nastrój.


SALA TRONOWA (13)


Przez sercowy tunel przechodzimy prosto na świetlny pałac . Strzegą go uzbrojeni rycerze, a w środku pluszowy tron na miarę prawdziwego króla. Obowiązkowa sesja w tym miejscu.


KARUZELA ALICJI (14)


Radosna karuzela to kolejne miejsce w które zachodzimy. Na karuzeli można zasiąść na grzbiecie królika lub pokręcić się w filiżance.


LABIRYNT KRÓLOWEJ (15)


Wchodzimy w zielony labirynt, w którym krążąc po jego korytarzach można odnaleźć wielki tort oraz królika z zegarem . Można stanąć też pod wielkimi, kolorowymi grzybami


TUNEL I ZATOKA FLAMINGÓW (16)


Zaraz za labiryntem mijamy domek ślimaka, a już za nim wchodzimy w świetlny tunel. Tunel jest fantastycznie zrobiony i człowiek się czuje, jak by przechodził do innego wymiaru. Niecka basenu wypełniona została flamingami. Ludzie urządzili tu sobie lodowe ślizgawki, jak za czasów naszego dzieciństwa. Trwa więc zabawa w najlepsze.


STREFA WYJŚCIOWA


W ogrodzie świateł nawet budynek z toaletami zyskał nowy blask i jest pięknie przystrojony. Nad okolicą tej części świecą się także okoliczne drzewa. Miło pospacerować w takim otoczeniu.


CZY WARTO ODWIEDZIĆ PARK MILIONA ŚWIATEŁ W ZABRZU ?

Bez wątpienia tak, bo jeśli macie dość szarości i ciemności na ulicach, wizyta w ogrodach na pewno sprawi, ze uśmiech zagości na ustach waszej rodziny, przyjaciół i Was samych. Rok temu opinie były podzielone i ogrody w Gliwicach, czy Chorzowie widły prym pozostawiając w cieniu te w Zabrzu. W tym roku rywalizacje z ogrodami w Gliwicach zdecydowanie wygrało Zabrze.
PRZEWODNIK PO ATRAKCJACH POLSKI >


OGRODY ŚWIATEŁ W POLSCE >

4 Replies to “PARK MILIONA ŚWIATEŁ W ZABRZU”

Leave a Reply