Ogrody Malowane Światłem

OGRODY MALOWANE ŚWIATŁEM W GLIWICACH

Ogrody Malowane Światłem to najnowszy park iluminacji w Gliwicach. Kąpielisko Leśne latem tętniące życiem, zimą przemienia się w magiczną krainę światła.

Ogrody Malowane Światłem to atrakcja dla każdego. Oprócz bajkowego świata w 15 strefach tematycznych, znajdziemy tu pokazy laserowe, zjazdy na pontonach, możemy wypić kawę w kawiarence i upiec kiełbaskę na ognisku. To fantastyczna propozycja na zimne i długie jesienno – zimowe wieczory.

Miejsce to odwiedziliśmy dopiero końcem stycznia, bo wiedzieliśmy, że prawdziwą magię odnajdziemy, jeśli spadnie śnieg. Udało się, biały puch dopełnił uroku ogrodów. Do tego, kiedy na mieście zostały zdemontowane prawie wszystkie iluminacje i ozdoby, to nastał dobry czas, aby poszukać magii świąt i odrobiny optymizmu gdzieś indziej.


OGRODY MALOWANE ŚWIATŁEM – INFORMACJE PRAKTYCZNE


Godziny otwarcia

  • wystawa otwarta od 10 listopada 2022 r. do 26 lutego 2023 r.
  • poniedziałek – piątek : 16.00 – 21.00
  • sobota – niedziela : 16.00 – 22.00

Cennik biletów (grafika ze STRONY OGRODU)

  • Bilety można kupić korzystając ze strony internetowej TOBILET
  • w kasach na miejscu (pierwsza znajduje się od strony hotelu, druga obok Pływalni Olimpijczyk)

Parkingi:

Obok są dwa bezpłatne parkingi:

  • przy ul. Toszeckiej 137, przy Hotelu Malinowski
  • ul. Oriona 120, przy basenie Olimpijczyk

Dojazd autobusem komunikacji miejskiej z:

  • Gliwic linie: 32, 126, 678 (Plac Piastów – Osiedle Kopernik – Kąpielisko)
  • Zabrza linia 32 (Plac Dworcowy – Osiedle Kopernik – Kąpielisko)

Wszystkie aktualne informacje znajdziecie na stronie :

OGRODY MALOWANE ŚWIATŁEM oraz na FACEBOOKU


MAPA OGRODU – ZWIEDZANIE


Poniżej znajdziecie mapkę całego ogrodu świateł, (mapa ze STRONY). Ja w tym przewodniku oprowadzę Was po wszystkich zaznaczonych na mapie punktach i opowiem swoją opowieść malowaną fotografiami autorstwa naszego rodzinnego teamu .


WROTA OGRODÓW (1)


My akurat korzystaliśmy z drugiego wejścia (od strony basenu), numerek 1 znajdziecie po drugiej stronie ogrodów. Tuż za bramkami wejściowymi czekał na nas świetlny tunel. Fantastyczna iluminacja zmieniająca kolory wprowadziła nas w magiczny świat.


TROPIKALNA DŻUNGLA (2)


Tuż obok wejścia północnego mamy urokliwy las . Podświetlone drzewa, na nich świetlne zwierzaki, a pod nimi rowery. Rowery znajdziemy nie tylko tutaj, patrzcie dalej. Jest ich całkiem sporo, leżą, opierają się o drzewa, a nawet wiszą na nich.  Ktoś kto montował / projektował ogrody jest chyba takim zapalonym rowerzystą jak my.


PODWODNY ŚWIAT (3)


Dwa baseny wschodnie zostały zamienione w krainę wody. Mamy tu ośmiornicę , meduzy, a nawet wieloryba, rekina i 3-metrowego kraba. Pośrodku mamy coś w rodzaju akwarium. Wygląda ciekawie, prawda ?


SZLAK ZWIERZĄTEK ORIGAMI (4)


Tu przyciąga wzrok wielki jeleń zrobiony tak jak by był figurką z papieru.


DOLINA MIŁOŚCI (5)


Dolina miłości, tu króluje kolor czerwony z piękna choinką i mnóstwem serduszek. Czyż nie uroczo ?

Słodki cukierek wyprowadza nas ze strefy miłości, a może wprowadza ? Ta strefa na pewno będzie cieszyć się największym powodzeniem w Walentynki . Święto miłości już niebawem !


ZŁOTA PRZYSTAŃ (6)


W tej strefie króluje złoto. A złoto to kolor jesieni. Mamy więc złotą sowę z jajkami, mamy wielki orzeszek i inne figurki zwierzątek wokół, które powoli przygotowują sie do zimowego snu.


KRÓLEWSKIE OGRODY (7)


Nie może w takich ogrodach jak te zabraknąć królewskiej strefy. Jest wiec umeblowanie salonu, jest i karoca i tańczące na balu pary.


KRAINA LODU (8)


Na środku krainy lodu króluje wielka choinka i jak by zaprzeczając nazwie płonie rozgrzewając atmosferę. Obok lodowisko, ale niestety nieczynne podczas naszej wizyty.

Obok znajdziemy całą orkiestrę bałwanków grającą na rozgrzanych instrumentach. Kraina lodu nie taka zimna, jak byśmy się tego spodziewali.


ŚWIĄTECZNY LAS (9)


Świąteczny las, to podświetlone drzewa i choinka i dużo prezentów porozkładanych też w strefie warowni. No i jest oczywiście kojarzony z prezentami Święty Mikołaj.

Tuż za drzewami czeka na nas ognisko, w styczniu w ramach biletu mamy także kiełbaski, które każdy może sobie sam na ognisku upiec. Ach jak żałujemy, że jesteśmy po obfitym obiedzie.


WAROWNIA RYCERSKA (10)


A poniżej mamy smoka i rycerzy. Znalazł się też jednorożec, a czemu nie ? Kolejny tunel świetlny prowadzi nas do kolejnej atrakcji


MAGICZNY PORT LOTNICZY (11)


Zanim dojdziemy do pasa startowego, wzdłuż płota prowadzą nas oświetlone drzewa i ciekawa instalacja ze świetlnych kółek.

Po drodze jeszcze atrakcja w postaci małego labiryntu , gdzie w nagrodę czeka na nas rozkoszny łoś w czerwonych spodniach.

I mamy port lotniczy z 2 samolotami i pasem startowym


STREFA TWINKLY (12)


Basen też znalazł zastosowanie jako element świetlnych pokazów i animacji.


MALOWNICZA GALAKTYKA (13)


A ostatni z letnich basenów zmienił się w świetlna galaktykę. Animowane, zmieniające się światła, z których część znalazła się pod śniegiem dają fantastyczny efekt.


STREFA SPORTU (14)


Biegacz, drużyna siatkówki i kolejne rowery, to wszystko czeka na nas tuż przy wejściu od strony basenu, czyli zapraszamy do strefy sportu.


WARKOCZ KSIĘŻNICZKI (15)


A na koniec wieża i podcienia szatni basenowych z której możemy oglądać wschodnią część ogrodów.


OGRODY MALOWANE ŚWIATŁEM Z LOTU PTAKA


Nie każdy będzie miał okazję zobaczyć ogrody z góry, zostawiam więc dla Was te przepiękne zdjęcia ogrodów z drona zrobione przez mojego męża. Cieszcie oczy i zobaczcie jaką magię mamy tu w Gliwicach.


CZY WARTO ODWIEDZIĆ OGRODY MALOWANE ŚWIATŁEM W GLIWICACH ?

Bez wątpienia tak, bo jeśli macie dość szarości i ciemności na ulicach, wizyta w ogrodach na pewno sprawi, ze uśmiech zagości na ustach waszej rodziny, przyjaciół i Was samych.
PRZEWODNIK PO ATRAKCJACH POLSKI >


OGRODY ŚWIATEŁ W POLSCE >

2 Replies to “OGRODY MALOWANE ŚWIATŁEM W GLIWICACH”

Leave a Reply