Lanckorona

LANCKORONA

Lanckorona jest jak miasto skansen, w którym niemal wszystkie budynki to historia zaklęta w drewnie. Miasteczko z klimatem pełne twórców i artystów.

Lanckorona nazywana Miastem Aniołów, to miejsce, które odwiedzamy pewnego pochmurnego dnia. Po za nami nie tu nikogo, żadnych turystów. Wygląda jak by czas zatrzymał się w miejscu. Senna atmosfera podobna do bieszczadzkich osad. Porównywana jest klimatem do Kazimierza Dolnego nad Wisłą, ale według mnie jest od niego bez porównania bardziej klimatyczna. Może dlatego, że nie została jeszcze zadeptana przez turystów i nie wkroczyła tu wszechobecna w takich miejscach komercja. Może broni się przed tym, z korzyścią dla wszystkich.


ŻYWY SKANSEN


Tyle razy przejeżdżaliśmy przez Kalwarię Zebrzydowską, nie wiedząc, że wystarczy odbić kilka kilometrów z drogi, aby znaleźć się w miejscu tak magicznym. Aż trudno uwierzyć, że takie jeszcze są w naszym kraju.

Cisza, spokój, miasto twórców, artystów, a nad wszystkim góruje zamek Kazimierza Wielkiego, a właściwie jego ruiny . Niestety zamek zwiedzaliśmy już w deszczu, dlatego nie mamy dobrych zdjęć, alby je tu pokazać.


LANCKORONA – RYNEK


Rynek w Lanckoronie jest oryginalny i ciekawy. Wznosi się ku górze w kierunku kościoła , poniżej znajduje się niska, mieszkalna zabudowa. Znajdziecie tu XIX-wieczne, w większości drewniane i klimatyczne domy . Niektóre z nich kryją dodatkowo drewniane podcienia, służące dawniej w celom handlowym.


NOCLEG W LANCKORONIE


Nawet noclegi w Lanckoronie są klimatyczne i jakby z innej epoki. Jeśli wiec chcecie poczuć atmosferę miasteczka nie tylko „przelotem” w ciągu dnia to koniecznie zostańcie tu na noc. My zawsze rezerwujemy noclegi przez portal Booking.com. Wpisz interesujące Cię daty i rezerwuj bezpiecznie :


Booking.com


POZOSTAŁE PRZEWODNIKI PO WSIACH I MAŁYCH MIASTECZKACH W POLSCE :

POLSKA – WSIE I MAŁE MIASTECZKA >

MAŁOPOLSKIE :

ŚLĄSKIE :

LUBELSKIE :

ŚWIĘTOKRZYSKIE :

PODKARPACKIE :

POMORSKIE :

Leave a Reply