WARSZAWA

Warszawę odwiedzaliśmy dziesiątki razy, ale w końcu przyszedł czas, aby pokazać stolicę synowi (bo to wstyd znać tyle stolic świata, a nie znać własnej) . Nocleg znajdujemy zaraz koło Złotych Tarasów – to mieszkanko w pełni wyposażone i przede wszystkim bardzo dobra lokalizacja .

Dla zainteresowanych szczegóły noclegu – tutaj

 

Na początek zwiedzania – obowiązkowy punkt programu:

PAŁAC KULTURY oraz Muzeum Techniki i Przemysłu

W jednym ze skrzydeł Pałacu odnajdziemy właśnie Muzeum Techniki i Przemysłu. Jest już “wiekowe” i daleko mu do nowych , interaktywnych technologii, ale mimo wszystko warto tu zajrzeć. Tu znajduje się między innymi słynna Enigma .Potem wjazd windą (chyba najdroższa winda w Polsce) na taras widokowy, aby po raz kolejny przyjrzeć się stolicy z góry.

Stare Miasto

Z centrum ruszamy w kierunku starówki , którą odwiedzam po 20 latach przerwy.
Stare Miasto jednak zmieniło się na korzyść – z tamtego czasu pamiętałam, że nie jest to miejsce przyjazne i bezpieczne . Teraz uliczki są pełne spacerowiczów i turystów, wszędzie mnóstwo kafejek, galerii, tu jacyś grajkowie, tam wystawa obrazów .

 Łazienki Królewskie i Ogród Botaniczny

Kolejny dzień wita nas fantastyczna pogodą,  idealny moment na długi spacer po ogrodach Łazienek . Łazienki Królewskie to tak na prawdę mnóstwo ciekawych obiektów : Pałac na Wyspie, Amfiteatr, Podchorążówka, Stara Kordegarda, Pałac Myśliwiecki , Stara Oranżeria, pomnik Chopina , ale największą atrakcją ogrodów są zdecydowanie wiewiórki. Jest ich tu tysiące, biegają, podjadają orzeszki, które przynoszą tu dzieciaki – ożywiają to miejsce tak bardzo, że na wszystkich buziach króluje uśmiech . Na koniec pobytu w tym miejscu wędrujemy jeszcze do Ogrodu Botanicznego. To nie najlepsze pora roku na wizytę w takim miejscu, ale jesień przecież też ma swój urok.

Centrum Nauki Kopernik