DZIELNICA ORMIAŃSKA

Dzielnica Ormiańska w Jerozolimie jest specyficzna i może dziwić oddzielenie jej od Dzielnicy Chrześcijańskiej. Ormianie przecież to także chrześcijanie, podkreślają jednak odrębność swojej dzielnicy.

Dzielnica Ormiańska jest wyjątkowo spokojna i cicha. Kościoły oraz mieszkania ukrywają się za wysokimi murami klasztorów, co sprawia wrażenie tajemniczości.


DZIELNICA ORMIAŃSKA – MAPA UMOWNYCH GRANIC


DZIELNICA ORMIAŃSKA – PRZEWODNIK PO NAJCIEKAWSZYCH OBIEKTACH


CYTADELA DAWIDA

Przechodząc z dzielnicy chrześcijańskiej do ormiańskiej mijamy Bramę Jafy, a następnie Cytadelę zwaną Wieżą Dawida. Znajduje się w niej Muzeum Historii Jerozolimy. Cytadela Dawida to twierdza turecka z XVI wieku, wzniesiona na miejscu wcześniejszych fortyfikacji z lat 30-tych p.n.e. W tym miejscu stały ogromne wieże chroniące położony opodal pałac królewski Heroda Wielkiego. Zostało zburzone, a średniowieczni pielgrzymi widzieli w ich pozostałościach ruiny pałacu biblijnego króla Dawida.

Muzeum opowiada historię Jerozolimy. Wyszczególnia najważniejsze wydarzenia w historii, które zaczynają się od początków miasta w drugim tysiącleciu p.n.e, aż do czasu kiedy miasto stało się stolicą państwa Izrael, a także znaczenie miasta dla trzech religii. Ekspozycja muzeum w języku hebrajskim, arabskim i angielskim.

CYTADELA CZYNNA 9.00 – 16.00, w piątki do 14.00

Możliwość zakupu biletu przez internet na STRONIE

KATEDRA ŚWIĘTEGO JAKUBA

Dzielnica to przede wszystkim Katedra Św. Jakuba . W trójnawowej bazylice pochowano Św. Jakuba młodszego. Wnętrze jest bardzo bogato zdobione licznymi gobelinami i lampami oliwnymi. My trafiamy do tej dzielnicy tylko raz, podczas koszmarnej pogody : ulewa, zimno i wichura.


>>> PRZEWODNIK PO JEROZOLIMIE >>>


>>> PRZEWODNIK PO IZRAELU I PALESTYNIE >>>


Leave a Reply