DZIEŃ 13 : LUKLA (2860m) -> KATMANDU

LUKLA (2860m)

Lukla i całe Himalaje żegnają nas pięknym wschodem słońca . Czas opuścić tą niezwykłą krainę . Żegnamy się z żalem, myślę, że większość z nas już marzy, aby tam wrócić . Na pewno nie na ten sam szlak, ale aby podjąć nowe wyzwanie, ponownie ujrzeć majestatyczne, surowe góry, ponownie poczuć atmosferę i przyjąć gościnę Szerpów.

LUKLA – LOTNISKO

Opuszczamy naszą lodżę i wędrujemy w kierunku lotniska. Teraz przez nami lot o wiele bardziej stresujący, wiemy już dokładnie jak wygląda pas startowy i jak wiele złego może się wydarzyć.

PRZELOT LUKLA -> KATMANDU

Lot trwa zaledwie 45 minut, ale takich widoków i emocji nie zaznamy podczas wielu innych dłuższych podróży. Wylatujemy ponad chmury i po prawej stronie pokazują się jak na pożegnanie nasze giganty. Żegnamy kolejno : Everest, Czo Oju oraz Gaurishankar , Dangnok Ri i wiele innych majestatycznych szczytów w Parku Narodowym Gaurishankar.

KATMANDU – LOTNISKO

Szczęśliwie lądujemy, odbieramy nasze bagaże i wracamy do tego samego hotelu w stolicy w którym nocowaliśmy przed wylotem. Teraz w końcu czas na “luksusy” : ciepła woda, czysta pościel, a przede wszystkim ciepło, którego nie dane było nam doświadczyć przez ostatnie 2 tygodnie. Dzisiaj rozkoszujemy się cywilizacją, jutro dalsze zwiedzanie Doliny Katmandu.

 

<<< DZIEŃ 12 <<<

 

#Nepal #Himalaje #trekking #EBC #Lukla #Katmandu