TEL AWIW

To drugie pod względem wielkości miasto Izraela jest bardzo młode, bo założone dopiero w 1909 roku. Powstało na peryferiach portu morskiego Jaffa i szybko przybrało tempo rozwoju pozostawiając Jaffę daleko z tyłu. W dwa lata po powstaniu państwa Izrael, w 1949 roku Tel Awiw i Jaffa zostały połączone w jedno miasto. Nadal jednak stanowią jakby dwie odrębne części, dlatego Jaffę przedstawiam w osobnym wpisie. Choć stolicą proklamowaną przez Izrael jest Jerozolima, to większość ambasad mieści się w Tel Awiwie.

Zespół miejski Białego Miasta Tel Awiwu został umieszczony w 2003 na Liście UNESCO ( opis w TEL AWIW CENTRALNY ), jako największe na świecie skupisko budynków modernistycznych.

Tel Awiw jest jednym z największych centrów technologicznych i najbogatszym miastem Izraela. Miejskie plaże, ekskluzywne sklepy, nowoczesne hotele, sprawiły, że Tel Awiw stał się popularnym celem krajowych i zagranicznych wycieczek. Jest to również najdroższe miasto w regionie, a 17 najdroższe miasto na świecie.


TEL AWIW WSCHODNITEL AWIW CENTRALNYTEL AWIW WYBRZEŻE>>> PRZEWODNIK PO IZRAELU I PALESTYNIE >>>


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *