DUBAI CREEK

Podczas pobytu w Dubaju stacjonujemy w najstarszej dzielnicy miasta zwanej DEIRA . Najstarszej, choć za chwilę najbardziej nowoczesnej, bo to właśnie tu ma stanąć wkrótce najwyższy budynek świata. Wieżowiec Dubai Creek Tower ma być gotowy w 2020 roku. Wtedy też stanie się najwyższą budowlą na świecie. Obecnie ten tytuł należy do wieżowca Burdż Chalifa, który mierzy 828 metrów. Nowy rekordzista ma być o kolejne 100 metrów wyższy.  Sama DEIRA oferuje tyle ciekawych miejsc, że warto było by poświęcić jej przynajmniej cały jeden dzień, my jednak mamy jeszcze cała listę planów dlatego ten fragment miasta oglądamy jedynie z okolicy naszego hotelu i podczas krótkiej wycieczki przez Dubai Creek na drugą stronę brzegu.

PÓŁNOCNY BRZEG DUBAJ CREEK

Meldujemy się na północnym brzegu w naszym hotelu Pearl Creek Hotel, którego bardzo polecam, choć otocznie ma niezbyt ciekawe i sam też nie wygląda zbyt zachęcająco. Ma jednak fantastyczny widok z okien na całą zatokę , a do tego przesympatyczną obsługę . W galerii poniżej nasz hotel , widok z okna pokoju oraz najbliższe uliczki.

ZATOKA DUBAJ CREEK I SUKI

Dubai Creek to starsze domy, gwarne suki i handel morski. Sto lat temu kwitł tu handel, dzięki czemu Dubaj mógł się rozwijać. Zatoka dzieli stare miasto na Deirę i Bur Dubai . Między nimi kursują ABRY – wodne taksówki przecinające Dubai Creek od świtu do nawet 1 w nocy. Jest ich setki i można za równowartość 2zł przepłynąć z jednego brzegu na drugi w kilku miejscach. My przeprawiamy się taką taksówką późnym wieczorem spod naszego hotelu w okolicę Bur Dubai Souk, czyli targu tkanin. Jest coś magicznego w tych orientalnych bazarach. Na wycieczkę nie zabieramy już aparatów , poniżej poglądowe zdjęcia z komórek.


>>> PEŁNY PRZEWODNIK PO DUBAJU >>>


>>> PEŁNY PRZEWODNIK PO ZEA >>>


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *