BURDŻ AL-ARAB

BURDŻ AL-ARAB

Odkąd został zbudowany w 1999 roku stał się niejako symbolem Dubaju i zajmował czołową pozycję na naszej liście marzeń – po prostu chcieliśmy zobaczyć ten najpiękniejszy budynek świata. Czy nadal taki jest – trudno powiedzieć. Wybraliśmy się, aby go obejrzeć późnym popołudniem licząc na spektakularny zachód słońca. Niestety przejrzystość powietrza w Dubaju zdarza się niezbyt często – efekt był taki sobie, o wiele ciekawiej wyglądał o tej porze dnia II hotel w tym kompleksie – Jumeirah Beach.

Burdż Al.-Arab to jednak jeden z najwyższych i najbardziej luksusowych hoteli na świecie, którego projekt wykonał Tom Wright. Budynek hotelu stoi na sztucznej wyspie położonej 280 m od plaży. Kształtem przypomina żagiel, ma 321 m wysokości, co czyniło go przez kilka lat najwyższym budynkiem hotelowym świata.

JUMEIRAH BEACH HOTEL

Ten położony nad prywatną, 900-metrową plażą, luksusowy hotel, którego architektura inspirowana jest kształtem fal morskich stanowi niejako tło dla naszej perełki od strony wody. Posiadają ponoć wspaniały wystrój wnętrz nawiązujący do głównych żywiołów: ziemi, wody, wiatru i ognia. My przechodzimy przez teren hotelu, aby dostać się do baru 360 znajdującego się na końcu promenady.

NAJBLIŻSZA OKOLICA

Poniżej galeria plaż i obiektów, które widać w najbliższej okolicy obu hoteli oraz z promenady i baru 360. Mamy tu więc plaże publiczną, a za nią Meczet wojownika. Kawałek dalej Dubai Public Library Humaid al tayer Mosque z 2 minaretami. W oddali najwyższy budynek świata ( na tą chwilę ) Burj Khalifa.


>>> PEŁNY PRZEWODNIK PO DUBAJU >>>


>>> PEŁNY PRZEWODNIK PO ZEA >>>


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *