HOTEL EMIRATES PALACE

Wybudowany w latach 2001 – 2005 i od tego czasu uznawany za najbardziej luksusowy hotel na świecie – z klasyfikacją 7* ( odbierając ten tytuł hotelowi Burj Al. AQrab w Dubaju ). Koszt budowy wyniósł bagatela – ponad 3mln. dolarów. Ma tak luksusowe wnętrza, że nie nazywa się go hotelem, a pałacem. Obiekt zaprojektowała firma WATG, w projekcie zostały wykorzystane arabskie motywy pałacowe, a kolor elewacji nawiązuje do wszystkich odcieni piasku, jakie znaleziono na arabskich pustyniach. Wokół hotelu rozciąga się park o powierzchni 1 km², niestety hotel można obejrzeć tylko od frontu , od strony ogrodów i plaż jest on zarezerwowany wyłącznie dla gości hotelowych. Nam udaje się wyjść na chwilę od tej strony za zgodą obsługi.

WNĘTRZA PAŁACU

Nad holem wejściowym znajduje się wielka kopuła centralna o średnicy 42m, a dach całego pałacu wieńczy 114 mniejszych kopuł.  Wnętrze holu pokryte jest mozaikami z czystego srebra i złota. Całe wręcz „ocieka” złotem, przez co kojarzy mi się z baśnią o królu Midasie. Hotel stosuje własną klasyfikacje gości, a każdy gość otrzymuje do swej dyspozycji osobistych kamerdynerów w systemie zmianowym – całodobowym. Hotel dysponuje 302 luksusowymi pokojami oraz 92 apartamentami i zatrudnia 2000 osób.

ETIHAD TOWERS

W najbliższym sąsiedztwie znajdują się błękitne wieże Etihad Towers. Widoczne są od strony frontowej pałacu i stanowią fantastyczne tło dla tego budynku. To kompleks 5 drapaczy chmur, na pierwszy rzut oka wyglądają jak osobne budynki, ale stanowią kompozycyjną całość. Obok nich po prawej stronie stoi „złoty” Grand Hyatt Abu Dhabi Hotel. Na zdjęciach widok na kompleks sprzed frontu Pałacu.


>>> PEŁNY PRZEWODNIK PO ABU ZABI >>>


>>> PEŁNY PRZEWODNIK PO ZEA >>>


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *