ABU ZABI – MIASTO

ABU ZABI

To wielkie ponad milionowe miasto, II co do wielkości w kraju jest stolicą Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a także emiratu o tej nazwie. Miasto położone jest na wyspie Abu Zabi oraz kilku mniejszych wyspach Zatoki Perskiej oraz częściowo na stałym lądzie, z którym połączone jest 3 mostami.

To nie tylko przepiękny Meczet , Luwr i Pałac , ale także duże miasto , pełne innych ciekawych budowli i drapaczy chmur. Oglądamy je głównie z okien samochodu przemieszczając się między jedną atrakcją, a drugą ponieważ spędzamy tu tylko jeden dzień ( 2 noclegi ). Noclegi rezerwujemy w hotelu Hawthorn Suites By Wyndham w północnej części wyspy. Samego hotelu nie polecam, mieliśmy problem od samego początku – kiedy przyjechaliśmy o 1 w nocy okazało się, ze nie ma dla naszego syna łóżka. Po naszej interwencji przynieśli rozkładane, ale bez pościeli. Po kolejnej godzinie doczekaliśmy się w końcu i tego.

PÓŁNOCNA CZĘŚĆ WYSPY ABU ZABI / DZIELNICA AL ZAHIYAH

Na zdjęciach nasz hotel Hawthorn Suites By Wyndham, najbliższa okolica oraz Centrum Handlowe Abu Dhabi Mall gdzie zatrzymaliśmy się na obiad w drodze do Luwru.

POZOSTAŁE WIDOKI MIASTA

Samo centrum Abu Zabi nie zachwyca, po za wieżami Etihad Towers (o których pisałam w opisie Pałacu) ma jeszcze kilka ciekawych architektonicznie obiektów, jak choćby dwie wieże przypominające kukurydziane kolby ( na 2 pierwszych zdjęciach ), ale całość wygląda jak stłoczona betonowa pustynia. Nasz hotel też jest wciśnięty ciasno miedzy inne budynki, brakuje przestrzeni. Do tego wielopasmowe autostrady i ogromny ruch samochodowy wynikający z tego, że tu nikt nie przemieszcza się w inny sposób (ceny benzyny są śmieszne) sprawia, ze nie czuje się tu oddechu.

Bardzo przyjemna jest dzielnica Marasy gdzie gościliśmy wieczorem u przyjaciół, którzy tu mieszkają od kilku lat. Widok na marinę i wieże Etihad Towers jest na prawdę fantastyczny.

ATRAKCJE ABU ZABI

W jeden dzień nie sposób było obejrzeć wszystkiego. Na naszej liście pozostało jeszcze kilka pozycji, które wypisze tu dla zainteresowanych :

  • Ferrari World Abu Dhabi – wesołe miasteczko, zrezygnowaliśmy z odwiedzin, bo trzeba by poświecić tu cały dzień na tą jedna atrakcję
  • Yas Marina Circuit – tor Formuły I
  • Observation Deck at 300 – taras widokowy na wysokości 300m , wstęp dość drogi, ale to podobno najlepszy punkt widokowy na miasto
  • Yas Waterworld Abu Dhabi – aquapark
  • Abu Dhabi National Exhibition Center – najbardziej „odchylony” budynek świata
  • Aldar HQ Building – budynek w kształcie muszli

>>> PEŁNY PRZEWODNIK PO ABU ZABI >>>


>>> PEŁNY PRZEWODNIK PO ZEA >>>


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *